Kârını çalışanlarıyla paylaşacak

Kârını çalışanlarıyla paylaşacak
Kârını çalışanlarıyla paylaşacak
IKEA çalışanları 18 Kasım'da kendileri için satış yapacak.

Kârını çalışanlarıyla paylaşacak

Geçtiğimiz aylarda çalışanlarının toplu sözleşmesi hakkı için eylem yapması ile gündeme gelen IKEA Türkiye , çalışanlarına verdiği önemi göstermek üzere 18 Kasım’da ‘IKEA Çalışanlar Günü’ düzenliyor. IKEA çalışanları 18 Kasım’da kendileri için satış yapacak. Bu etkinlik kapsamında mağazaların tamamında gerçekleşecek satışlardan elde edilecek kâr, tüm IKEA çalışanları ile paylaşılacak.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İKEA

  ,

  Eylem

  ,

  http://www.radikal.com.tr/110799211079925

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  karını çalışanları ile paylaşacak - fgemak

  çok doğru bir işletmecilik politikası, kapitalist sistemden paylaşımcı sosyalist sisteme geçiş olarak basamağı olarak görülüp sürekliliği sağlanabilirse şirketin başarısı çok üst seviyelere çıkacaktır.kapitalist sistemde çalışanlar karın tokluğuna çalışırken birkaç kapitalist taşıyamacakları kadar büyük servetlere sahip oluyorlar,bu durum her iki kesimede uzun vadede hayır getirmiyor.

  ıkea - şubat

  7 senedir aklı nerdeymiş IKEA'nın.. sendikadan korktukları için olsa gerek.. cironun da %4ünü dağıtacaklarmış.. kişi başı 50-70 arası düşer en fazla!!! 4 yıldır prim dağıtma sendika korkusuna milletin ağzına bi parmak bal çal.. ohhh iyi valla :))

  Sendikalaşmak - mrtgrck

  evet amaç Ikea da çalışan işçinin gelir düzeyini iyi hale getirmekse ve sosyal yaşamında daha iyi şartlarda yaşamasıysa, böyle geçici uygulamalarla değil,bütün haklarının korunduğu sendikalaşma ve toplu sözleşme hakkını uygulamaktır.Saygılarımla,

  IKEA İsveç kültürünü sadece isveç köftesinde gösteriyor - dakdogan

  IKEA'yı, konseptini, ürünlerinin pratik ve kullanışlı olmasını çok seviyorum. IKEA çalışanlarının da çok güleryüzlü ve müşteriye sıcak olduğunu görüyorum. Bunlar çok güzel şeyler. Ancak IKEA, çalışanlarının sendikalı olmasına saygı duymalıdır. Bunu yapmadığını sendikanın yaptığı açıklamalardan görüyoruz. Bir IKEA müşterisi olarak IKEA Türkiye'nin çalışanlarının sendikaya üye olmasına saygı duymasını isterim. Nasıl dünyanın bütün IKEA'larında isveç köftesi aynı şekilde servis ediliyorsa çalışanların sendika hakkına da aynı şekilde izin verilmelidir. Öbür türlü IKEA'nın yaptığı bu tarz etkinlikler sadece göz boyamaktan öteye geçmez. Carrefour, Migros, Praktiker, Metro, Real, Leroy Merlin çalışanlarının tamamı sendikalı. Umarım ikea çalışanları da sendikalı olurlar.

  Sadaka değil sendika istiyorlar - tsu the basa

  Eminim İkea çalışanları sadaka değil sendikal haklarını istiyorlardır. Kimse İkea'dan böyle bir şey talep etti mi? Bir şey yapacaklarsa sendikal haklarını versinler, çalışanlara psikolojik baskı yapmasınlar başka ihsan istemez. Sendika haberlerini okuduktan sonra İkea'dan hiç alışveriş yapmadım. Çalışanların şartlarının düzeldiği ile ilgili bir haber görmeden de alışveriş yapacağımı sanmıyorum. Aynı şey THY için de geçerli...