'Kriz yavaşladı' diyen Vakıfbank şube açacak

'Kriz yavaşladı' diyen Vakıfbank şube açacak
'Kriz yavaşladı' diyen Vakıfbank şube açacak

Karaman kriz yılı olmasına rağmen kredilerin yüzde 13,5, mevduatın yüzde 21 arttığını açıkladı.

İSTANBUL - Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, global krizin etkisiyle son dönemde Vakıfbank’ta yavaşlayan şube açılışlarına ekonomideki olumlu sinyallerin de etkisiyle yeniden hız vereceklerini açıkladı. Bilal Karaman, “Global krizin şiddetinin giderek azaldığını ve en kötüsünün geride kaldığını düşünüyoruz. Bu durum, tüm sektörde olduğu gibi Vakıfbank’ta da yavaşlayan yeni şube açılışlarına yeniden hız kazandırılması yönünde bizleri cesaretlendirmektedir” dedi. 

Kârı yüzde 26 arttı
Bankanın altı aylık finansal sonuçlarını da açıklayan Bilal Karaman, söz konusu dönemde bankanın net kârının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26 oranında artarak 595 milyon liraya ulaştığını söyledi.
Vakıfbank’tan yapılan ve yılın ilk altı ayına ilişkin bankanın performansının yer aldığı yazılı açıklamada, geçen yılın aynı dönemine göre net kârını yüzde 26 artıran bankanın, toplam faaliyet gelirlerini yüzde 38 artışla 1,92 milyar TL’ye ulaştırdığı, toplam faaliyet gelirlerindeki yüksek performansta net faiz gelirlerindeki yüzde 61 oranındaki artışın etkili olduğu belirtildi.
Bankanın sözkonusu dönemde aktif büyüklüğü ise yüzde 22’lik artışla 59 milyar liraya, nakdi kredileri yüzde 13.5 artışla 32 milyar liraya, toplam mevduat ise yüzde 21 artışla 42 milyar liraya ulaştı.
Vakıfbank Genel Müdürü Karaman, “Özellikle bireysel kredilerde sağladığımız yüzde 7.4 oranındaki hızlı büyümenin kalıcı bir büyüme olacağı yönünde iyi sinyaller alıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. (Radikal)