Krizde yatırıma devam eden Magic Life, 15. kulübü Seno'yu kuruyor

Krizde yatırıma devam eden Magic Life, 15. kulübü Seno'yu kuruyor
Krizde yatırıma devam eden Magic Life, 15. kulübü Seno'yu kuruyor

Başak Erel, krizde hedeflerini tutturmak için üç katı efor harcadıklarını söyledi.

Krize rağmen 20 milyon avro harcayarak Türkiye ve yurtdışındaki tesislerini yenilediklerini belirten Club Magic Life Center Genel Müdürü Başak Erel, 'Ayrıca Sarıgerme Seno'nun yapımına başladık. 314 odalı tesis 2010'da hizmete girecek' dedi
Haber: SATFİYE YUVA KİREÇCİ / Arşivi

MUĞLA- Türkiye, Yunanistan, Mısır ve Tunus’ta 14 kulübüyle hizmet veren Club Magic Life, krize rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 20 milyon avro yatırımla bu yıl tüm tesislerini yenileyen Club Magic Life, Dalaman bölgesinde Seno adı ile ikinci tesis yatırımına başladı.     
Club Magic Life Sarıgerme Seno Imperial’in 2010 senesinde, 314 odası ile hizmete girmesi planlanıyor. 290 bin metrekarelik arazide 20 bin metrekare alana kurulacak Club Magic Life Sarıgerme Seno Imperial, zeytin, kızılçam ve pırnal meşesinden oluşan 4 bin 418 ağacın bulunduğu bir ormanda yer alacak. 

Doğayla başbaşa tatil
Tesis doğal doku, kayalıklar ve yöresel bitkiler korunarak tamamlanacak. Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme koyuna kurulan ve İtalyanca’da körfez anlamına gelen Seno adlı tesiste doğayla uyumlu olarak tamamlanacak iki katlı bungalovlar, modern iç tasarımlarla birleştirilecek.
314 odanın 225’i A tipi standart, 12’si 1+1 veya 2+1 suit, 40’ı interconnecting oda olurken, 32’si de B tibi standart odadan oluşacak. Krize rağmen yatırıma devam ettiklerini söyleyen Club Magic Life Center Genel Müdürü Başak Erel, önümüzdeki yıl üç yeni tesis daha kuracaklarını bu tesislerden birinin Türkiye’de olacağını belirtti. Dalaman bölgesine yapılan yatırımlara hız veren Club Magic Life Sarıgerme kulübünü tamamen yenilerken, Kemer ve Marmaris kulüplerini de Single-Couple konsepti çerçevesinde restore etti.
Başak Erel, Antalya bölgesinin turizm yatırımları açısından doyuma ulaştığına dikkati çekerek, Club Magic Life’nin özellikle Dalaman bölgesine yatırım yaptığını belirtti. German Tur’a tahsis edilen Seno arazisinde çalışmayı yüzde 50-50 German Tur ile ortak yürüttüklerini ifade eden Erel, “Yatırıma krize rağmen devam ettik. Önümüzdeki sene 20. yılımız ve kendimize 20. yıl hediyesi yapmak istedik. Club Magic Life Sarıgerme Seno Imperial’i 2010 senesinde hayata geçireceğiz” dedi. Erel, mevcut Club Magic Life Sarıgerme Imperial kulübüne olan talebin her geçen yıl artmasının ve kapasitelerinin talebi karşılamakta zorlanmasının da bu bölgeye yatırım kararı almalarını sağladığını belirterek, “Sarıgerme tesisimizde yüzde 70’in üzerinde doluluğumuz var. Burası aksiyon fiyatı verme ihtiyacı duymadığımız tesislerimizden birisi. Türk misafiri de yapı itibariyle Dalaman bölgesini tercih ediyor” diye konuştu.  Tüm Magic Life’larda bu yıl yaptıkları yenileme yatırımının 20 milyon avro olduğunu ifade eden Erel, Türkiye’nin de bu 20 milyon avrodan önemli pay aldığını vurguladı. 

300 bin kişi konakladı
Magic Life’a gelen misafirlerin yüzde 50’sini aileler, yüzde 35’ini çiftler, yüzde 15’ini de tek yetişkin grubun oluşturduğuna dikkati çeken Erel, bunun sonucunda 14 tesislerinin üçünü single ve çocuksuz yapma kararı aldıklarını, bunların Magic Life Marmaris, Kemer ve Tunus’taki Africana tesisi olduğunu bildirdi. Club Magic Life olarak Türkiye’deki hedeflerinin geçen seneki rakamları yakalamak olduğuna işaret eden Erel, “Geçtiğimiz sene tüm Magic Life’lerde 300 bin misafir ağırladık. Bunun yüzde 10’u Türk misafirlerdi. Bu seneyi sezon kısalmasına rağmen geçen sene rakamlarıyla kapatmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Başak Erel, krizde hedeflerini tutturmak için iki-üç katı efor harcamaları gerektiğini vurgulayarak, rezervasyon akışı böyle seyrederse hedeflerini tutturacaklarını anlattı.

Kıran kırana rekabet
Normal gelirlerin düşmesiyle üç aylık sezonda doluluğu artırmak amacıyla tur operatörlerinin haziran ayı için aksiyon ve özel fiyat istemeye başladığına işaret eden Erel, bu senenin kıran kırana bir sezon olacağını düşündüklerini vurguladı. Erel, “Misafir Avrupa’da da Türkiye’de de olsa aynı ürün seviyesindeki avantajlı ödemeli seçenekleri tek tek araştırıyor, en avantajlısını süzerek alıyor” dedi.
Başak Erel, Türkiye’nin erken rezervasyonda 9 yılda ciddi büyüklüğe eriştiğini ifade ederek, şöyle devam etti: “Türkiye’de eskiden mayısta erken rezervasyona çıkılırken şimdi şubat ayında çıkılmaya başlandı. Biz de bu sene mart ayında çıktık. Magic Life, erken rezervasyonda nisan sonunda geçen senenin nisan sonuna göre yüzde 20 artış kaydetti.” İçkide ÖTV indirimi istediklerini belirten Başak Erel, bu indirimin kısmende olsa sektörü rahatlatacağını söyledi. 

‘Domuz gribi etkilemez’
Alman tur operatörü TUI’nin domuz gribi nedeniyle Meksika’ya gidecek uçaklardan büyük bir kısmını Türkiye’ye yönlendirdiğini söyleyen Başak Erel, “Domuzla alakalı bir ülke olmadığımız için domuz gribininin bizi etkileyeceğini düşünmüyorum. Bilakis, Mısır, Tunus ve Türkiye için avantaj olacağına inanıyorum. Kuş gribindeki gibi bir krizle karşılaşmayacağımızı düşünüyorum. Bu arada domuz gribi nedeniyle Yunanistan’daki tesisimizde de çok büyük farkılık olmadı” dedi. Domuz gribinden ziyade ekonomik krizin kendilerini daha çok etkileyeceğini vurgulayan Erel, ancak ülkenin krizi doğru yönlendirmesi durumunda Türkiye’nin avantajlı çıkabileceğini kaydetti.