Küresel işbirliğine imza

Koç Holding, şirketlerin, BM teşkilatlarının, çalışma ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek, ortak vizyon, amaç ve değerler doğrultusunda...

İSTANBUL/NEW YORK - Koç Holding, şirketlerin, BM teşkilatlarının, çalışma ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek, ortak vizyon, amaç ve değerler doğrultusunda çalışmalar yapmasını hedefleyen Küresel İşbirliği Anlaşması'nı imzaladı. BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın öncülüğüyle altı yıl önce, başlatılan girişimin katılımcı ülke sayısı 90'dan 3 bine çıktı.
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un, 1999 yılında Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda Genel Sekreter Kofi Annan'ın öncülüğünde temelleri atılan Küresel İşbirliği Anlaşması'nı (Global Compact) New York'ta imzaladığı belirtildi. Mustafa Koç, topluluk olarak ekonomik büyümelerini sürdürürken, içinde yaşadıkları topluma karşı sorumluluklarının da arttığının bilincinde olduklarını söyledi. Koç, imza törenine Annan'ın ilk kez bizzat katıldığını, bunun gurur verici olduğunu aktardı.