Kürşad Tüzmen yargıya gitti

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, CHP TBMM Grup Başkanvekili Kemal Anadol'un kendisi hakkındaki iddialarıyla ilgili olarak, 1 milyon dolarlık tazminat ve ayrıca ceza davası açtı.

ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, CHP TBMM Grup Başkanvekili Kemal Anadol'un kendisi hakkındaki iddialarıyla ilgili olarak, 1 milyon dolarlık tazminat ve ayrıca ceza davası açtı.
Bakan Tüzmen, yaptığı yazılı açıklamada, Anadol'un kendisi ile ilgili olarak mesnetsiz iddialarda bulunduğunu, sahte ihbar mektubunu belge diye kamuoyuna sunduğunu savunarak, "Ben bunları yanıtladım. Ancak insanların onuru ile oynamanın bu kadar basit olmaması gerektiğini düşünüyorum" dedi. Bugüne kadar şahsına yöneltilen eleştiri ve suçlamalarla ilgili yargı yolunu kullanmamaya özen gösterdiğini ifade eden Kürşad Tüzmen, şöyle devam etti:
"Ancak, takdir edersiniz ki bunun da bir sınırı vardır. Ne yazık ki sayın Anadol bu sınırı aşmıştır. Hiçbir belgeye dayanmadan yaptığı açıklamalar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre de suçtur. Kişilik haklarıma ağır saldırıdır. Bu nedenle şahsıma yönelttiği iftiralarla ilgili olarak Sayın Anadol hakkında 1 milyon dolarlık tazminat ve ayrıca ceza davası açmış bulunuyorum. Bundan sonrasına yargı karar verecektir.
Muhalefetin iktidarla ilgili muhalefetini saygıyla karşılıyorum. Ancak, bunun gerçek temelde ve doğru bilgilerle olması gerekir. Diğer bir deyişle muhalefet seviyeli olmalıdır. 'Sizi yanıltıyorlar' diye uyarmamıza rağmen muhalefetin birtakım kişilerin oyuncağı durumuna düşmesi Türk siyaseti açısından çok kötü bir örnek olmuştur."