Kürtaj dahil 299 euro

Kürtaj dahil 299 euro
Kürtaj dahil 299 euro
Kürtaj yasasının konuşulması korkulanı da beraberinde getirdi. Bu durumu fırsat bilen bir turizm şirketi 3 gece 4 gün 'kürtaj dahil' tur başlattı.
Haber: DİLEK KÖSEDAĞI / Arşivi

İSTANBUL - Kürtaj yasası hakkında yazılanlar, konuşulanlar ve fişlenme korkusu fırsatçıları da harekete geçirdi. Baracuda isimli turizm şirketi 15 gün önce yurtdışına ‘kürtaj turizmi’ başlattı. Kırım’da ‘kürtaj dahil’ 3 gece 4 gün tur fiyatı 299 euro, Bosna 600 dolar, İngiltere 1200 pound. Kürtaj olduğunun duyulmasından çekinen 16 kişi tur satın aldı.
Tur şirketinin genel müdürü Cem Polatoğlu’nun kürtaj turu ilanındaki açıklamaları da çarpıcı: “Ne zaman memlekette bir şey yasaklanır ya da zor bulunur, derhal su yolunu bulur. Biz turizmciler de bu yokluklardan, yasaklardan nemalanırız.” 

Kırım tercihlerde ilk sırada
Baracuda’nın ‘kürtaj dahil’ turları Kırım, Kıbrıs, Bosna ve İngiltere’ye düzenleniyor. Yurtiçi ve yurtdışında sağlık turizmi düzenlediklerini söyleyen Polatoğlu, tartışmaların getirdiği tedirginlik nedeniyle kürtaj turlarına başladıklarını açıkladı. Polatoğlu, “Şu ana kadar Kıbrıs’a 8, Kırım’a 5, Bosna’ya 3 kişi tur satın aldı” dedi. Başvuru yapanların yaş aralıklarının değişkenlik gösterdiğini söyleyen Polatoğlu, “Bugüne kadar tur satın alanların yaşı 35’i geçmiyor. Türkiye ’nin farklı bölgelerinden telefon alıyoruz ama başvuranların hepsi İstanbul’dan. İzmit’ten ise 1 kişi tur satın aldı. Fişlenme ve yakınları tarafından duyulması korkusuyla bu yola başvuruyorlar.”
Yurtdışında hastanelerin kürtaj için sadece herhangi bir doktordan sağlık raporu istediğini anlatan Polatoğlu, raporun hastane onaylı olmasının bile gerekli olmadığını kaydetti. Polatoğlu, Kıbrıs’ta 1 klinik, 1 hastane; Kırım’da 3, İngiltere ve Bosna’da da 1 hastane ile anlaşmaları olduğunu söyledi.

Önce şehir turu sonra kürtaj
Tur, ilk gün panoramik şehir turu, ikinci gün operasyon ve dinlenme, üçüncü-dördüncü gün serbest zaman ve dönüş olarak programlanmış.

Yasaklar bize fırsat oluyor
Polatoğlu yasakların yeni fırsatlar yarattığını anlattı. Kürtaj turu ilanında “30 yılı aşkındır turizm yaparım. Bazen kendimi fırsatçı, karaborsacı gibi hissediyorum ama bunun müsebbibi ben değilim” diyen Polatoğlu’nun ilanında dikkat çeken bir diğer cümle ise şu: “Ne zaman memlekette bir şey yasaklanır ya da yoktur, kötüdür, zor bulunur, derhal su yolunu bulur. Biz turizmciler bu yokluklardan, yasaklardan nemalanırız.”

bigPara.com