Kurtulmuş'tan SPK ve BDDK mesajı

Kurtulmuş'tan SPK ve BDDK mesajı
Kurtulmuş'tan SPK ve BDDK mesajı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş yargı oluşturulmaya çalışılan vesayetin ekonomide de olduğunu vurguladı.

Radikal.com.tr – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş "Siyasette ve ekonomide görünmeyen vesayet var. Bu, en tehlikelisidir" dedi.

“Ekonomi-Politik Vizyon Belgesi” toplantısında konuşan Numan Kurtulmuş " Dünya ekonomisine mesela merkez bankaları, IMF, Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü gibi birtakım kuruluşlar üzerinden vesayet oluşturuluyor. Medya ve derecelendirme kuruluşları üzerinden de bu yapılıyor" dedi.

Hükümetin 2023’e kadar uygulanacak vizyon belgesini açıklayan ve 11 yıllık dönemi “değişim süreci” olarak nitelendiren Numan Kurtulmuş SPK ve BDDK gibi ekonomik kuruluşların hükümetin 2023 perspektifiyle uyumlu olması gerektiğini vurguladı. Kurtulmuş, "Sorumlulukta hesap verecek yer siyasi iradedir. Milletin önünde siyasiler hesap verecekse bunu zorlaştıran her unsuru bertaraf etmek durumundadır. Onun için Türkiye ekonomisini dışarıya ispiyonlayacak, devletin kurumları içinde bulunup, o gücü kullanarak ekonomiyi dışarıda zor durumda bırakacak negatif imaj algısı oluşturacak çabalara da herhalde göz yummayacağız" diye konuştu.

bigPara.com