'Kuruş için cüzdan alın'

Yeni yıla Safranbolu'da giren Başbakan Tayyip Erdoğan, gece yarısından sonra bankamatikten 600 YTL çekerek tanıtımını yaptı.

KARABÜK - Yeni yıla Safranbolu'da giren Başbakan Tayyip Erdoğan, gece yarısından sonra bankamatikten 600 YTL çekerek tanıtımını yaptı. Erdoğan, "Türk Lirası'nın itibarını iade edebildiğimiz için bu mutluluğu yaşıyoruz" dedi. Erdoğan, bol sıfırlı banknotlarla ilgili olarak, böyle bir ayıptan Türkiye'yi kurtardıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, bir yıl sonra eski Türk Lirası'nın da tedavülden kalkacağını belirtirken, parasını değiştiremeyenler için bankaların 9 yıl daha eski paraları yenisiyle değiştireceğini hatırlattı.
Böylece kıyıda köşede kalan paraların da ortaya çıkacağını vurgulayan Erdoğan, yeni madeni paraları gösterirken, "Çok şirin madeni paralarımız var" diye konuştu.
Erdoğan, kuruşları taşımak için pantolonunda özel cep bulunduğunu da belirterek, artık vatandaşların da kuruşları taşımak için cüzdan edinebileceklerini kaydetti.
2005'in ilk dakikalarında Safranbolu Yetiştirme Yurdu'nu da ziyaret eden Erdoğan çocuklara hediye dağıttı.
Daha sonra hastaneyi de ziyaret eden Başbakan Tayyip Erdoğan, Fatma Aktan adlı bir hastaya Devlet Bakanı Ali Babacan'ı göstererek tanıyıp tanımadığını sordu. Yanıt alamayınca, "Bu YTL'nin bakanı" diye konuşmasını sürdürdü. Erdoğan, geceyi eşi Emine Erdoğan ile birlikte işadamı Remzi Gür'ün konağında geçirdi.