Kutman Boğaziçi Holding'i sattı

Global'in sahip ve yöneticilerinden Mehmet Kutman, Boğaziçi Holding'deki hissesinin bir bölümünü Liberyalı bir şirkete, bir bölümünü Global Altyapı Hizmetleri'ne devredip ortaklıktan ayrıldı.

ANKARA - Global'in sahip ve yöneticilerinden Mehmet Kutman, Boğaziçi Holding'deki hissesinin bir bölümünü Liberyalı bir şirkete, bir bölümünü Global Altyapı Hizmetleri'ne devredip ortaklıktan ayrıldı.
Kutman, Boğaziçi Holding'deki 16 bin 937 YTL'lik hisseyi Liberyalı Kartano Inc'e devretti. Kutman, hisselerinin 2 bin 962 YTL'lik bölümünü Global Altyapı Hizmetleri'ne, 1 YTL'sini de Ayşegül Bensel'e devredip şirketle ilişkisini kesti. Boğaziçi Holding ortaklarından Ayşegül Bensel de hisselerinin 25 YTL'sini Liberyalı Rhoda Trading Inc.'e, Gamze Karlıdağ 25 YTL'sini Kartano Inc.'e, Korhan Engindeniz 25 YTL'sini Dendrite Investments'e, Mert Engindeniz de 25 YTL'sini Kara International'e devretti. Devirler sonrası, Ayşegül Bensel dışındaki ortakların Boğaziçi Holding'de payı kalmadı. Şirketin son sermaye yapısında Kartano 16 bin 962 YTL ile en fazla paya sahip oldu.