Kuyruğa 'expres' çözüm

Ziraat Bankası, şubelerdeki kuyrukların azaltılması için bu yılın ilk yarısını yeniden yapılanma dönemi ilan ederken, bunu gerçekleştirebilmek için geçen hafta itibarıyla takımlar oluşturdu.

ANKARA - Ziraat Bankası, şubelerdeki kuyrukların azaltılması için bu yılın ilk yarısını yeniden yapılanma dönemi ilan ederken, bunu gerçekleştirebilmek için geçen hafta itibarıyla takımlar oluşturdu. Kârlılıkta ilk sırada yer alan bankanın özellikle emekli kuyrukları ile özdeşleşmesi yönetimi harekete geçirdi.
Banka üst yönetimi bu yılın ilk yarısını yeniden yapılanma dönemi ilan ederken, bu kapsamda takımlar oluşturdu. Bu çerçevede, öncelikle bankadaki iş süreçleri gözden geçirilecek. Müşteri memnuniyeti temel öncelik olarak ortaya konulurken, bankadaki iş süreçleri sektör ortalamalarına getirilecek. Örneğin bir özel sektör bankasında mevduat hesap açılışı 10 saniyede yapılıyorsa Ziraat'ta da buna yetişilecek. Bunun yanında Yeni Türk Lirası'na(YTL) geçiş sonrası bilişim altyapısının ince ayarları yeniden gözden geçirilecek.
Şubelerdeki yoğunluğun düşürülmesi ve kuyrukların azaltılması için ise bankanın operasyonları içinde önemli yer tutan emekli maaş ödemeleri için Ziraat Expres'lerin açılması gündeme geldi. Bu özel şubelerde sadece emeklilerin maaş ödemelerinin yapılması, normal Ziraat şubelerinin ise diğer bankalarda olduğu gibi normal bankacılık işlerine odaklanması öngörülüyor.