Kuyruktaki vatandaş herkese tepkili

Muhalefet partileri, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri ile yaşanan sorunlardan hükümeti sorumlu tutarak tepki gösterdi. Tedavi olmaya çalışan vatandaşlar ise hükümete, hastaneleri ziyarete gelen CHP milletvekillerine ve gazetecilere sitem etti.

ANKARA - Muhalefet partileri, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri ile yaşanan sorunlardan hükümeti sorumlu tutarak tepki gösterdi. Tedavi olmaya çalışan vatandaşlar ise hükümete, hastaneleri ziyarete gelen CHP milletvekillerine ve gazetecilere sitem etti.
CHP milletvekilleri Cevdet Selvi ve Bayram Meral dün Sağlık Bakanlığı'na devredilen bazı hastaneleri gezdi. Etlik Polikinliği'ndeki inceleme sırasında Selvi'nin açıklama yaptığını gören vatandaşlar, "Milletvekillerini değil, bizim sorunlarımızı dinleyin" diyerek gazetecilere tepki gösterdi.
Sağlık Bakanlığı İhtisas Hastanesi'nde tahlil sonuçları için bekleyen bir hasta da, CHP'lilere, "Sizi, Meclis'e bir iş yapacaksınız diye gönderdik. Bir şeyler yapın" diye seslendi. Selvi, bazı hastaların kendisini Sağlık Bakanı sanması üzerine kendisini tanıttı ve çözüm için çalışacaklarını belirterek şöyle konuştu: "Hastalar perişan. Acele çıkarılan yasa ülke gerçeğine göre sonuçlar doğurdu. Başbakan medyayı suçlayarak hatasını örtmeye çalışıyor. Personel sayısını artırmadan altyapı sorununu çözmeden düzenleme yapmak yanlış. Bir süre sonra bu yanlıştan iktidar da dönecek." Bu arada, DYP lideri Ağar da düzenlediği basın toplantısında sıkıntıları 'facia' olarak değerlendirerek, "Reform diye yola çıkanlar esaret kampının çilesini hastane koridorlarında oluşturdular" dedi.