Lara Kent Projesi Tamince'de

Antalya Lara Kent Parkı Projesi'ni Türkiye'nin ilk yedi yıldızlı oteli Rixos'un sahibi Fettah Tamince'nin sahibi olduğu Ude A.Ş. yapacak. Rixos Yönetim Kurulu 3 bin 500 dönümlük araziye en az 306.2 milyon YTL'lik yatırım yapacaklarını açıkladı.

ANKARA - Antalya Lara Kent Parkı Projesi'ni Türkiye'nin ilk yedi yıldızlı oteli Rixos'un sahibi Fettah Tamince'nin sahibi olduğu Ude A.Ş. yapacak. Rixos Yönetim Kurulu 3 bin 500 dönümlük araziye en az 306.2 milyon YTL'lik yatırım yapacaklarını açıkladı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kamu arazilerinin yatırıma açılması amacıyla tahsise açtığı Antalya Lara Kent Parkı ihalesinde en yüksek teklif 22 milyon 720 bin YTL ile Tamince'nin şirketinden geldi. Fettah Tamince dün düzenlenen ihale sonrasında, alana çevre ile uyumlu olmayan proje yapmalarının mümkün olmadığını ifade ederken, yabancı ortak seçeneğine bakacaklarını söyledi.
İhalede Ude A.Ş.'yi temsil eden Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Tamince, gazetecilerin soruları karşısında "Hayırlı olur inşallah" derken, ihaleye karşı çıkıldığının hatırlatılması üzerine de "Bir de karşı çıkmayanları önemsemek lazım. Çevre ile uyumlu olmayan proje yapamayız. Antalya'da en çok kaybeden biz oluruz, 4 bin 500 çalışanımız, binlerce yatağımız var. Bakanlık imkânlarına göre yapacağız" dedi.
Disneyland'dan yeni bir proje peşinde
Fettah Tamince, Antalya'ya Disneyland kurulmasına ilişkin bir soruya, "Daha yeni bir şey yapacağız. Disneyland 1960'lı yılların projesi" yanıtını verdi.
Lara Kent için daha önce yapılan ihalede en yüksek teklifi 10 milyon 550 bin YTL ile Limak İnşaat vermiş, ihale daha fazla katılım için iptal edilmişti.