Le Parisien: Türkiye, Fransız şirketler için hassas ve umut verici

Fransa'da yayımlanan Le Parisien gazetesi, 'Türkiye pazarının, Fransız şirketler için hassas, ancak umut verici olduğu' yorumunu yaptı. Gazetenin Türk-Fransız ekonomik ilişkileriyle ilgili hazırladığı bir dosyada...

PARİS - Fransa'da yayımlanan Le Parisien gazetesi, 'Türkiye pazarının, Fransız şirketler için hassas, ancak umut verici olduğu' yorumunu yaptı. Gazetenin Türk-Fransız ekonomik ilişkileriyle ilgili hazırladığı bir dosyada, 'Meclis'te kabul edilen son Ermeni yasa teklifi, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı Fransa'nın olumsuz tavrı ve son olarak Papa'nın ziyaretine tepkilerin ikili ekonomik ilişkiler açısından yarattığı sorunlara' dikkat çekildi.
Türkiye'de yatırım yapan Fransız şirketlerle ilgili ayrıntılı bilgilere yer verilen dosyada, 'Türkiye'nin Avrupalı şirketler için Orta Asya pazarına açılmak için önemli bir basamak teşkil ettiği' yorumu yapıldı. Gazete, Türkiye'de yatırım yapan Fransız şirketlerin temsilcilerinin, iki ülke arasındaki mevcut gerginliğe rağmen, kaliteli işgücü ve coğrafya avantajı açısından Türkiye'de yatırım yapmak fikrinden oldukça etkilendiklerini yazdı.