Levi's İstanbul ana şirketin...

Levi Strauss&Co. (LS&CO.), Levi Strauss International ve yedi Türk ortağın girişimi olan Levi Strauss İstanbul Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye (LS İstanbul) ait yüzde 49'luk hisseyi aldığını açıkladı.

İSTANBUL - Levi Strauss&Co. (LS&CO.), Levi Strauss International ve yedi Türk ortağın girişimi olan Levi Strauss İstanbul Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye (LS İstanbul) ait yüzde 49'luk hisseyi aldığını açıkladı.
Bu yeni yapılanmayla, Levi Strauss İstanbul tümüyle Levi Strauss&Co.'ya devredilmiş oldu. LS İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Alan Hed, Türkiye'nin kendileri için Avrupa'daki önemli pazarlardan biri olduğunu ve buradaki faaliyetlerini daha da büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti. Açıklamaya göre, LS İstanbul'un yedi ortağı, Boyner Holding A.Ş., Karamancı Holding A.Ş., Murat Karamancı, Mehmet Ali Münir Babaoğlu, Mehmet Tunç Alemdaroğlu, Mehmet Alemdaroğlu ve Ahmet Nezih Rodop'dan oluşuyordu. Levi Strauss İstanbul Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Boyner Grubu'nun yüzde 17.6, Karamancı Holding ve ailesinin yüzde 22, Mehmet Tunç Alemdaroğlu ve Mehmet Alemdaroğlu'nun da yüzde 10 hissesi bulunuyordu.