Liderler bu zirvede buluşacak

Liderler bu zirvede buluşacak
Liderler bu zirvede buluşacak
Bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan Liderlik Zirvesi'ne 30 bin başvuru bekleniyor. Zirvede Türkiye'nin önde gelen CEO'ları konuşacak.

Geleceğin lider adayları İstanbul ’da zirvede buluşacak. Dünyanın en çok başvuru alan sivil toplum örgütü olan Young Guru Academy (YGA), bu sene Liderlik Zirvesi’nin sekizincisini 27 Kasım tarihinde Lütfi Kırdar’da gerçekleştirecek.
Uluslararası liderlik programlarıyla geleceğin liderlerini keşfeden ve onların kabiliyetlerini geliştiren YGA Vakfı’nın düzenlediği zirveye Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Hürriyet CEO’su Hasan Yılmaz ve YGA Kurucu Başkanı Sinan
Yaman konuşmacı olarak katılacak. Zirveye bu yıl 30 bin başvuru bekleniyor. Başvurular ekim ayının
ortasında başladı. İlk haftada zirveye katılmak için 100 üniversiteden 10 bin başvuru geldi. 

İnternetten canlı yayın 
Zirveye, başvurular arasından seçilen 2 bin kişi katılma imkânı bulacak. Geri kalan 28 bin lider adayı ise konferansı internet üzerinden canlı olarak izleyebilecek. Zirveye 2009 yılında 17 bin başvuru gelmişti. Türkiye ’nin dört bir yanından gelecek gençler konuşmacıların başarı hikayelerinden ilham alacak ve daha iyi bir Türkiye için kendi reçetelerini oluşturacak. 

Adaylar seçilecek 
Liderlik Zirvesi’nde seçilen 500 lider adayı ile Ankara , İstanbul, İzmir, Bursa ve Adana’da yüz yüze 2 aşamalı mülakat yapılacak. Keşfedilen 200 genç lider YGA’nın 6 yıllık uluslararası liderlik programına katılmaya hak kazanacak.
Tüm masrafları Young Guru Academy Vakfı tarafından karşılanan liderlik programını başarıyla tamamlayan gençler çok uluslu firmalarda yönetici olarak çalışma imkânı bulacak. Her hafta 20 saatlerini YGA projelerine ayıracak.
Liderler Zirvesi’ne Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, Hacettepe, İstanbul, Marmara, Sabancı, Bilkent, Çukurova ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden yoğun bir katılım gerçekleşiyor. EKONOMİ SERVİSİ

bigPara.com