Linens Ukrayna'da pazar lideri

Zorlu Grubu'nun ev tekstili mağazalar zinciri Linens, Ukrayna'da açtığı 10'uncu mağazayla bu ülkenin pazar lideri oldu.
Linens Genel Müdürü Şule Zorlu...

İSTANBUL - Zorlu Grubu'nun ev tekstili mağazalar zinciri Linens, Ukrayna'da açtığı 10'uncu mağazayla bu ülkenin pazar lideri oldu.
Linens Genel Müdürü Şule Zorlu, yurtiçinde 99, yurtdışında ise sekiz ülkede 23 mağazayla hizmet verdiklerini belirterek, özellikle Ukrayna'da Linens markasına özel bir ilgi olduğunu vurguladı. Ukrayna'da mağaza sayısını yıl sonuna kadar 12'ye çıkarmayı planladıklarını kaydeden Zorlu, bu ülkede en çok satılan ürün gruplarının başında ise çeyiz grubunun geldiğini vurguladı.
Şu an yurtdışı cirosunun toplam ciro içindeki oranının yüzde 10 olduğunu belirten Zorlu, bu rakamı iki yıl içinde yüzde 20'ye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Geçen yılı Linens olarak yurtiçinde ve yurt dışında toplam 35 milyon dolar ciroyla kapattıklarını, 2006 yılında bu rakamı yüzde 20 oranında aşmayı bütçelendirdiklerini ifade eden Zorlu, "2006 yılının kalan bölümünde ve 2007 yılında minimum 2 milyon dolarlık mağaza yatırımı daha yapacağız" diye konuştu.
Yuşçenko'nun eşi müşterisi
Şule Zorlu, Linens'in, Ukrayna'da üst gelir grubu kadınlar tarafından tercih edildiğini söylerken şöyle dedi: "Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko'nun eşi Kateryna Yuşçenko, Ukrayna Parlamento üyelerinin yarısının eşleri, Ukrayna devlet sanatçısı ve milletvekili ve aynı zamanda Türkiye'de yapılan 2004 Eurovision birincisi Ruslana evlerini Linenslerden güzelleştiriyor."