Liverpool'lunun çarşafı İzmir'den

İstanbul'da çarşamba günü yapılan karşılaşma sonrası AC Milan'ı yenerek Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Liverpool takımının, kupaya özel tasarlanan nevresim takımlarının da Türkiye'de üretileceği belirtildi.

İZMİR - İstanbul'da çarşamba günü yapılan karşılaşma sonrası AC Milan'ı yenerek Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Liverpool takımının, kupaya özel tasarlanan nevresim takımlarının da Türkiye'de üretileceği belirtildi.
Menderes Tekstil Yönetim Kurulu Başkanvekili Ahmet Göksan, Liveerpool'un şampiyonluğu için özel tasarlanan nevresim takımlarının üretimine başladıklarını söyledi. Karşılaşmayı Liverpool takımı lisansörleriyle birlikte izlediklerini ifade eden Göksan, şöyle konuştu: "Lisansörler misafirimiz olarak geldi ve maçı beraber izledik. İlk yarı sonunda stadı terk edeceklerdi. Onları ikna ettik. Son düdüğün çalmasıyla birlikte yanlarında getirdikleri desenleri alarak üretim çalışmasını başlattık. 50 bin adetlik açılış siparişini aldık, iki hafta içinde Liverpool'un mağazalarında satışa sunulacak. Yüksek miktarda satış bekliyoruz. Liverpool'un kupayı almasının Türkiye'nin turizm ve tanıtımının yanında tekstil sektörüne de katkısı oldu."