'Lojistik dev'ine şok suçlama!

'Lojistik dev'ine şok suçlama!
'Lojistik dev'ine şok suçlama!
Yarı hissesini aldıkları De-Ka Gümrük Müşavirliği'ni, hileli fatura keserek zarara uğrattıkları gerekçesiyle, Barsan yöneticilerine "sorumluluk" davası açıldı.

İSTANBUL - Murat Kaya - Yarı hissesini aldıkları milli binici Mustafa Ülkan Delikan’a ait De-Ka Gümrük Müşavirliği’ni, hileli fatura keserek zarara uğrattıkları gerekçesiyle, adamı Kamil Barlın’ın sahip olduğu ve Türkiye ’nin en büyük lojistik şirketlerinden biri olan Barsan Global A.Ş’nin yönetim kurulu üyeleriyle denetçileri hakkında “sorumluluk” davası açıldı.
Adı, bir süre önce İstanbul 14. Aile Mahkemesi tarafından boşandığı eşi Nesrin Barlın’a toplam 1 milyon lira maddi-manevi tazminat ödemesine hükmedilmesiyle gündeme gelen iş adamı Kamil Barlın ile Balkan Şampiyonluğu bulunan, Cumhurbaşkanlığı Kupası sahibi milli binici Mustafa Ülkan Delikan, sahip oldukları gümrük şirketlerinin birleşmesi sonrasında yaşandıkları sorunlar nedeniyle karşı karşıya geldi.
Davacı De-Ka Gümrük Müşavirliği A.Ş’nin paydaşı olan Mustafa Ülkan Delikan’ın avukatı İbrahim Özel tarafından İstanbul 41. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, Kamil Barlın’ın sahibi olduğu Barsan Global A.Ş’nin Genel Müdürü Sadi Vatan, yönetim kurulu üyeleri Ülkü Duyar, Cuma Uysal, Yasemin Özen, İdris Can İpek ve Ali Rıza Akkoca ile murakıplar Asuman Yıldırım ve Ayfer Çinko “davalılar” olarak gösterildi.  İstanbul 41. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açılan davaya ilişkin, davalıların dava dilekçesine cevap dilekçeleri sunması bekleniyor. (AA)

bigPara.com