Lojistikçiler maliyet düşürecek

Lojistikçiler  maliyet düşürecek
Lojistikçiler  maliyet düşürecek

Zirvede, lojistik gurusu Prof. Martin Christopher?ın da aralarında bulunduğu bir çok isim konuşma yapacak.

Lojistik sektörü 'Zor Dönemlerde Zinciri Kırmadan Yönetmek' başlıklı zirvede bir araya geliyor. Bu yıl zirvenin gündemini kriz belirliyor

İSTANBUL - Son yıllarda hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan Türk lojistik sektörü, ‘Zor Dönemlerde Zinciri Kırmadan Yönetmek’ başlıklı zirvesini yarın yapılacak. Polat Renaissance Hotel’de gerçekleştirilecek zirve, Borusan Lojistik ana sponsorluğunda HRdergi tarafından düzenleniyor. Zirve, lojistik gurusu Prof. Martin Christopher’ın da aralarında bulunduğu deneyimli konuşmacıları bir araya getirecek. Cranfield School of Management Logistics & Marketing Öğretim Üyesi ve sektörün önemli ismi Prof. Martin Christopher, ‘Gelecekte kurumların rekabeti ürettikleri ürünlerde ya da tüketen ülkelerde değil, kullandıkları tedarik zincirlerinden gerçekleşecek’ öngörüsüyle tanınıyor.
Prof. Christopher ‘Üstün Tedarik Zinciri Yönetimi ile Ekonomik Krize Karşı Ayakta Kalmak’ konulu bir sunum yapacak. Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç zirveyle ilgili şu bilgileri verdi: 

Doğru yönetimin önemi

“Lojistik Yönetimi Zirvesi konuşmacıları, konu başlıkları ile yılın en önemli ve heyecan verici lojistik etkinliği. Dünyayı sarsan ekonomik kriz bu yıl zirvemizin gündemini de belirledi. Lojistik süreçlerinin doğru yönetimi, şirketlere yüksek verim ve rekabet gücü kazandırdığı için özellikle ekonomik darboğaz dönemlerinde önemi daha da çok artıyor. Bu nedenle zirvemizi tüm sektörlerin ilgi ile izleyeceğine inanıyorum. Bilgi ve deneyimlerimizi bu kez, krizde lojistik yönetimi için paylaşacağız. Şirketlere tedarik zincirinin doğru yönetilmesiyle, maliyetlerini nasıl düşürebileceklerini anlatacağız. Sektörümüzün daha da gelişmesi için verdiğimiz bu destek, ‘lojistik sektöründe sınırları aşan liderlik’ vizyonumuzla örtüşüyor.”
Zirveye katılan konuşmacı ve dinleyiciler bir yandan kriz döneminde tedarik zincirini yönetmenin önemini tartışırken diğer yandan da kendilerini bekleyen farklı etkinliklerle eğlenceli vakit geçirecekler. Lojistik zirvesinde katılımcıları bekleyen sürprizler arasında BMW M3, X6, Land Rover test sürüşü, çeşitli oyunlar ve Borusan Lojistik çalışanlarının orkestrası Overtime’ın vereceği konser yer alıyor. (Radikal)