Loto talihlisine bakan tavsiyesi

Loto talihlisine bakan tavsiyesi
Loto talihlisine bakan tavsiyesi
Bakan Yıldız: "Loto talihlisi enerji tasarrufu ve verimliliğiyle ilgili her alana yatırım yapabilir"

Kayseri milletvekili olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Süper Loto'da 22 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan Kayserili tavsiyesinde bulundu. Bakan , talihlinin istemesi durumunda planlamayı birlikte yapabileceklerini de söyledi.

6. Organize Sanayi Bölgesi Enerji Zirvesi için Kayseri'ye gelen Yıldız, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldız, memleketine çıkan 22 milyon liralık süper loto ikramiyesinin yatırıma giderek istihdam yaratması gerektiğini vurguladı.

22 milyon liranın çok önemli ciddi bir para olduğunu ifade eden Yıldız, "Kayseri’nin istihdamıyla sanayileşmesiyle ticaretleşmesiyle alakalı katkı koyacağı kanaatindeyim. Bizde bu tür konular tasarruf miktarı olmaktan ziyade yatırıma dönüşecek miktarlar olarak belirlenir. İnşallah o Kayserili hemşehrimizi tanırız ve ya yatırımını hep beraber izleriz” diye konuştu.

Hürriyet 'in haberine göre; Yıldız, talihlinin enerji tasarrufu ve verimliliğiyle ilgili her alana yatırım yapabileceğini, bu aşamada boru izolasyonu ve sanayideki su pompalarına yatırımın akıllıca olacağını da belirtti.

Yıldız, "Bu alanlara yapılan yatırımlar üç yıl sonra kendini amorti eder. Bu konuda yatırım yapmayı düşünenler gelsinler, birlikte planlayalım" dedi.

bigPara.com