Louis Vuitton ava çıkıyor

Louis Vuitton ava çıkıyor
Louis Vuitton ava çıkıyor

Dünyanın en büyük lüks grubu LVMH nin çatısı altındaki L Capital, Türkiye pazarını inceliyor.

Louis Vuitton Grubu şirketlerinden L Capital'in Yatırım Direktörü Bertoncello, Türkiye'yi kilit ülke olarak tanımladı. Bertoncello, "Satın alma yapabiliriz" dedi.

Louis Vuitton - Moet Hennesy (LVMH) Türkiye ’de marka avına çıktı. Louis Vuitton - Moet Hennessy (LVHM) şirketlerinden L Capital’in Yatırım Direktörü Andrea Bertoncello, 1 yıldır Türkiye pazarını incelediklerini ve yeni bir satın alma yapabileceklerini söyledi.
Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) düzenlediği “Neden Ortak Bulmalıyız? Nasıl Ortak Olmalıyız, Kiminle Ortaklık Kurmalıyız?” konulu panelde konuşan Bertoncello, Türkiye’yi gelecek için kilit ülke olarak tanımladı. Pazarı 1 yıldır çok dikkatli incelediklerini belirten Bertoncello, “Ülkenizi dünya çapında çok önemli bir nokta olarak değerlendiriyorum. Sağlam ve güçlü bir yapınız var. Temelleriniz de çok dayanıklı. Yurtiçindeki talepler de gayet iyi. Dikkat çekici bir demografik yapıya sahipsiniz. Bunlar yabancı yatırımcılar için çok önemli unsurlar. Özellikle perakende sektörü büyümeye çok açık. Yurtdışındaki şirketler, fonlar da bu potansiyelin farkındalar” dedi.
Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Yılmaz Yılmaz ise yaptığı konuşmada uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in Türkiye’yi yatırım yapılabilir ülke kategorisine almasının ardından ilave 32 milyar dolarlık yabancı yatırım geleceğini belirterek, “Milli gelirin üçte birini oluşturan perakende sektörüne ise 10 milyar dolarlık doğrudan yatırım bekliyoruz. Bu da son yıllarda uluslararası fonlarla ciddi evlilikler yapan Türk perakende sektöründe de hareketliliklere neden olacak” dedi.


Dolarizasyondan kurtulalım
Öte yandan Yılmaz, Fitch’in açıklamaların ardından dolar kurunun 1.80’nin altına gerilediğine dikkat çekerek, şöyle devam etti: ”Bizler kur yükseldiğinde dolarla kiralamaya karşı çıkmıştık. Şimdi doların düşmesine rağmen biz yine o günkü bakış açımızı koruyoruz. En azından isteyen dolarla, euro ile yada TL ile kiralama yapabilsin. Ekonomimizi dolarizasyondan kurtarmamız gerekiyor.”


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Euro

  ,

  Türkiye

  ,

  Yatırım

  ,

  Kredi

  ,

  ülke

  ,

  Karşı