Lüksün simgesi Armani ve Versage halka iniyor

Lüksün simgesi Armani ve Versage halka iniyor
Lüksün simgesi Armani ve Versage halka iniyor

Ünlü İtalyan giyim markası Armani Jeans ve Versage?nin outlet mağazası İstanbul?un Avrupa yakasında Airport Outlet Center?da önümüzdeki ay açılacak.

İSTANBUL - İstanbul Yeşilköy’de 150 milyon TL’lik yatırımla inşa edilen Airport Outlet Center, kapılarını ünlü markalara açmayı sürdürüyor. İtalyan giyim markası Armani Jeans ve Versage’nin outlet  (seri sonu ve defolu ürünler satan ) mağazası Nisandan itibaren hizmete açılacak. Günde ortalama 650 bin kişinin ziyaret ettiği belirtilen Airport Outlet Center’da Versace ve Armani Jeans markalı ürünlerin yanı sıra, US Polo Outlet, X Zado Outlet, Rodi Outlet ve Kanz Outlet ürünleri satışının da gelecek aylar içinde başlayacağı bildirildi.
Airport AVM Genel Müdürü Burçin Bendegül, Armani Jeans, Versage gibi markaların outlet ürünlerini de tüketiciler için erişilebilir kılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Bendegül, AVM’ye tüketicilerin ulaşımını kolaylaştırmak için Ayamama Deresi üzerine inşa edilecek köprünün maliyetinin 750 bin TL’sini de kendilerinin üstlendiklerini kaydetti. Airport Outlet Center’ın küresel ekonomik krizi başarıya dönüştürmeyi başardığını belirten Bendegül, kriz döneminde hem ciro, hem de AVM’ye giriş yapan mağaza sayısını artırdıklarını söyledi. Bendegül, “Başarımızı gören yatırımcılar AVM’mizde yeni mağazalar açmak için bize güvendiler. Krize rağmen Marks &Spencer, Fabrika, İpekyol, Beymen Business, Mudo, DS Damat, The Company gibi markalar aramıza katıldı. Nisandaysa Armani Jeans, Versace, Trussardi Jeans’nin Avrupa yakasındaki tek outlet ürünlerinin satılacağı mağaza olacak” dedi.

Vakko da yerini aldı

Bendegül, Türkiye’nin en güçlü markalarından biri olan Vakko’nun, yıllardır Merter’de kesintisiz sürdürdüğü geleneksel ‘Çadır Günleri’nin Airport Outlet Center’da devam ettiğini açıkladı. (anka)