Madoff'un 150 yıl hapsi isteniyor

Madoff'un 150 yıl hapsi isteniyor
Madoff'un 150 yıl hapsi isteniyor

Madof mart ayından buyana cezaevinde.

NEW YORK- ABD’de çok sayıda yatırımcının birikimlerini kurduğu ‘Saadet zinciri’ ile buharlaştıran Nasdaq borsasının eski başkanı Bernard Madoff’un 150 yıl hapsi isteniyor. ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times, Madoff hakkındaki kararın yarın açıklanmasının beklendiğini yazdı.
Yatırımcılardan uzun yıllar boyunca  ‘yüksek ve garantili gelir’ vaadiyle topladığı paraları, yine kendisine yatırım yapmış olanlara dağıtan Madoff sisteme taze para akışının durması üzerine zora girmiş ve batmak üzere olduğunu oğullarına anlatmıştı. Topladığı paranın bir kuruşuna bile dokunmadığını söylelen Madoff mahkemede ‘Paraları bana güvenen yatırımcılara yüksek getiri olarak aktardım’ demişti.  Savcı Lev Dassin yaptığı açıklamada, “Madoff’un işlediği suçlar düşünüldüğünde en ağır cezayı hak ettiğine inanıyorum” diye konuştu.
Madoff, marttan buyana cezaevinde bulunuyor. Madoff’un kurbanları arasında, Steven Spielberg gibi ünlüler, İngiliz HSBC Bankası ve çok Yahudi kuruluşu da bulunuyor. Bernard Madoff’da kendisi hakkında yapılan suçlamaların tamamını mart ayında kabul etmişti. (Radikal)