Mado'nun kardeşi dünyayı turlayacak

Mado'nun kardeşi dünyayı turlayacak
Mado'nun kardeşi dünyayı turlayacak
Mado'nun sahibi Yaşar Dondurma, gıda markası Ice Mar ile otellerden cruise gemilerine kadar geniş bir müşteri kitlesine seslenecek.

Mado’nun yaratıcısı Yaşar Dondurma, endüstriyel alana Ice Mar markası ile girdi. Dondurma, donmuş gıdalar ve Maraş’ın yerel tatları başta olmak üzere geniş bir ürün çeşidi ile pazara giren Ice Mar’ın hedefinde ise girişimciler var. Marka kafelerin yanı sıra turizmcilerin de tedarikçisi olmayı hedefliyor.
Ice Mar ürünlerinin dağıtımını ve pazarlamasını üstlenen Eymen Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Ercan, “Mado dışında herkes bizim rakibimiz. Ürünler pişmeye hazır olarak satılacak. Bu sayede sadece kafeler değil, cruise gemilerine bile girip dünyayı dolaşacağız” açıklamasını yapıyor. 

6 milyon TL yatırım yaptık 
Hedeflerinin özellikle kafe açmak isteyen girişimciler olduğunu belirten Ercan, “Birçok ürün dondurulmuş olduğu için uzun süre dayanabiliyor. Girişimcilere sadece onları pişirmek ya da ısıtmak kalıyor” dedi.
Ercan, markanın dağıtımı için şu ana kadar 6 milyon TL yatırım yaptıklarını kaydetti. Ercan, şöyle devam etti: “İlk olarak Ice Mar markalı dondurmayı geçtiğimiz nisan ayında İstanbul ve Bursa’da satışa sunduk. 6 ay içinde de 5 yıldızlı otellerden kafelere kadar 875 müşteriye ulaştık. Yılsonuna kadar olan hedefimiz bin 500 nokta. 3.5 milyon TL ciroya ulaştık. Hedef kitlemiz A+, A ve B. Fiyatımız ise herkesin ulaşabileceği bir seviyede” 

Maraş mutfağını yayacağız 
Maraş mutfağını bu sayede endüstriyel hale getirmek istediklerini de kaydeden Ercan, “Şu anda Ice Mar markası altında Yaşar Dondurma’nın ürettiği 60’a yakın ürün var. Fakat Yaşar Dondurma’nın bunun dışında 999 çeşit ürünü var. Bunların hepsini yavaş yavaş dahil ederek Kahramanmaraş’ın dolmasından, tatlısına, poğaçasından, sütlü tatlısına ve dondurmasına kadar bütün ürünlerini Ice Mar markasıyla tüketicilere sunmak istiyoruz” diye konuştu.
Yaşar Dondurma Üretim Müdürü Lütfü Bilmen ise Ice Mar ile Avrupa pazarına da girdiklerini açıkladı. Bilmen, “Bunun için Bulgaristan ’da Bulicemar isminde tesis kurduk. Ürünler burada üretilip Avrupa’ya gidiyor” dedi. ( Ekonomi Servisi)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Bulgaristan

  ,

  İstanbul