Makyajlı Trafic 2007'de geliyor

Renault, ticari araç modellerinden Trafic ve Master'ı yenileyerek standartlarını geliştirdi. Yenilenen ürünler gelecek yılın ilk çeyreğinde Türkiye pazarına girecek.

PARİS - Renault, ticari araç modellerinden Trafic ve Master'ı yenileyerek standartlarını geliştirdi. Yenilenen ürünler gelecek yılın ilk çeyreğinde Türkiye pazarına girecek. Renault'nun makyajlanan hafif ticari araç ürünlerinden Trafic ve Master modelleri Paris'te tanıtıldı. Toplantıda konuşan Renault Ticari Araç Bölümü Müdürü Bruno Morange, Renault ticari araç bölümünün yıllık cirosunun 7 milyar avro olduğunu söyledi.
Morange, dünyada sekiz fabrikada üretilen Renault ticari araçlarından yılda 450 bin adet satıldığını kaydederek, Avrupa'da ticari araç yelpazesinde sekiz yıldır birinciliklerini koruduklarını belirtti. Morange, Türkiye ve Rusya'nın ticari araç pazarının en fazla büyüdüğü bölgeler olduğunu da sözlerine ekledi.
Daha ekonomik
Yeni Master bundan sonra Türkiye pazarına 2.5 dCi motorun 100 ve 120 beygir gücü versiyonuyla sunulacak. Trafic'de ise 2.0 dCi Renault motor, seçeneklere dahil edilirken, daha ekonomik olan bu motor 90 ve 115 beygir gücü olmak üzere iki versiyonuyla yer alacak.
Yeni Trafic ve Master'in kokpit panellerinin birleştirme kalitesi daha da artırılırken, döşeme ve iç ambiyansları da değiştirildi. Yeni Trafic'de daha okunaklı yeni sayaçlar, daha sağlam örgü tavan döşemesi, yeni vites kolu topuzu ve sağlamlaştırılmış bardaklıklar kullanıldı. Yeni Master'a ayrıca tavan altında iki raf ve vites kolu orta konsolu üzerinde eşya yerleştirme bölümleri eklendi. Trafic ve Master'da binek otomobillerde sunulan aydınlık sensörlü yanan farlar, üçüncü orijinal anahtar gibi çok sayıda donanım da yer aldı.