Malatyalılar Migros'u iki saatte boşalttı

Migros, Malatya'da 5M'i yüzde 50-70 indirimlerle açtı. İki saat içinde 1022 TV, 850 cep telefonu, iki TIR deterjan, üç TIR buzdolabı ve 30 ton yağ satın alındı

MALATYA - Migros, Malatya’nın ilk hipermarketi olan 5M mağazasını dün yüzde 50-70 arasındaki büyük indirimlerle hizmete açtı. Şehrin ilk hipermarketi 5M’in açılışına büyük ilgi gösteren Malatyalılar uzun kuyruklar oluştururken, açılışı takip eden iki saatte raftaki tüm televizyon ve cep telefonları tükendi. İki saat içinde rafta bulunan toplam 1022 televizyon ve 850 adet cep telefonu satılırken, ilk gün iki TIR deterjan, 30 ton ayçiçek yağı, üç TIR buzdolabı ve yüzlerce elektronik ürün hızla tükendi. Mağazanın ilk açılış gününde ayrıca, 7 ton tavuk, 2.5 ton kıyma, 5 ton pirinç, 4.5 ton muz, 30 ton ayçiçek yağı, 7 bin 500 çift çorap, 4 bin 200 adet gömlek satıldı. Migros Ticaret Genel Müdürü Özgür Tort, “Yedinci 5M mağazamızı Anadolu’nun gelişen yüzü Malatya’da açmanın heyecanı içindeyiz. 5M Malatya, 81 ile yaygınlaşma hedefimizin en canlı örneği” dedi. 30 binden fazla ürün çeşidiyle Malatyalılara hizmet vermeye başlayan 5M’de, koşu bandından müzik sistemine, laptoptan kozmetiğe kadar çok geniş bir yelpazede ürünler yer alıyor. 5M’in özel fırınından ve yemek köşesinden yiyecek alanlar isterlerse mağaza içindeki kafede de oturup yiyeceklerini tüketebiliyorlar. Markette, kuruyemiş, kuru meyve çeşitlerinin yanında zengin balık reyonu da dikkat çekiyor.

‘Sıra Avcısı’yla beklemeye son
5M mağazasında Türkiye’de ilk kez müşterilerin kasada bekleme sürelerini en aza indiren ‘Sıra Avcısı’ sistemi de uygulanmaya başlandı. Bu sistemde, müşteriler kasada sıra bekleme aşamasındayken, ürünler ‘Sıra Avcısı’ adı verilen personel tarafından yüksek teknoloji ürünü okuyucularla taranıp kasaya aktarılıyor.
Böylece müşteri sırası geldiğinde, tüm ürünler kasadan zaten geçmiş oluyor. Kasada sadece kredi kartıyla ya da nakit olarak satın alınan ürünlerin ödenmesi kalıyor. (Radikal)