Malezya'dan teklif var

Malezya Başbakan Yardımcısı Datuk Rezzak, Türk yetkililerin bu yıl başlatılması planlanan 100 bin konut projesine Malezyalıların da katılmasını istediklerini söyledi.

DAVOS - Malezya Başbakan Yardımcısı Datuk Rezzak, Türk yetkililerin bu yıl başlatılması planlanan 100 bin konut projesine Malezyalıların da katılmasını istediklerini söyledi.
Rezzak, Davos'ta yaptığı açıklamada, görüştüğü kişiler arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğunu belirtti. Pakistan, Türkiye ve Güney Afrika'nın kendi ekonomilerindeki gelişmelerde Malezyalı firmaların daha fazla yer alması yönündeki dileklerini ilettiklerini ifade eden Rezzak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la İslam Konferansı Teşkilatı'na üye ülkelerin son tsunami felaketine nasıl yardım yapabileceklerini tartıştıklarını vurguladı. Rezzak, Türk yetkililerle görüşmenin içeriği konusunda bilgi verirken ise, "Bana Türk hükümetinin 2005 yılında büyük bir proje kapsamında 100 bin ünitelik ev inşa edilmesini planladığı anlatıldı. Onlar Malezyalı firmaların da bu projeye katılmasını umuyorlar" dedi.