Maliye Bakanı ile Twitter saati

Maliye Bakanı ile Twitter saati
Maliye Bakanı ile Twitter saati
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter üzerinden soruları yanıtladı. El ilginç şikayet görev başında kitap okuyan memurlarla ilgili olanıydı.

Sosyal paylaşım ağı Twitter ’da hesap açan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vatandaşların sorularını yanıtlayacağını önceden açıkladığı “Maliye Bakanıyla Twitter Saati”nin ilkini dün gerçekleştirdi. Şimşek’e gelen bir soru İkinci Varlık Barışı’nda 7 milyar TL getiren kişiyle ilgili oldu. Şimşek’e “7 milyar getiren kişinin bilgisinin yanlış olduğu iddia edildi. Siz yanıt vermediniz. Aslı nedir?” diye soruldu.
Şimşek’in yanıtı “Vergi mahremiyeti nedeniyle sorunuza yanıt vermeyeceğim” oldu. Şimşek’e Şereflikoçhisar’da Maliye memurlarının işbaşında roman okuduğu şikâyeti de geldi. Şimşek, konuyu inceleteceğini yazarken diger twit’lerinde vergi politikası, bütçe ve cari açıkla ilgili çeşitli mesajlara yer verdi.

"Kendim yazıyorum"
Yanıtları bizzat Şimşek’in mi verdiğinin sorulması üzerine Şimşek, “Kendim cevaplıyorum. Takdir edersiniz ki, böyle bir sorumluluğu hiçbir kişiye devredemem” dedi. Şimşek, günü ve saatini daha sonra açıklayacağını yazdığı Twitter Saati’nde kayıtdışı ile mücadeleye değineceğini belirtti.
ABD’nin Indiana Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma ise Twitter kullanıcılarının yazdıklarında yansıttıkları ruh halinden New York Borsası’nın seyrinin üç gün önceden tahmin edilebildiğini ortaya koydu. Araştırmada kullanıcıların ruh haliyle New York Borsası’ndaki hareketlerin yüzde 90 benzerlik gösterdiği sonucuna varıldı.

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Twitter