Maliye'den Doğan'a uzlaşma daveti

İSTANBUL - Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Doğan Yayın Holding’e (DYH) uzlaşma daveti gönderdi. DYH, dün Maliye Bakanlığı’nın, DYH’ye doğrudan bağlı ortaklığı Doğan TV Holding ile dolaylı bağlı ortaklıkları D Yapım Reklamcılık, Doğan Prodüksiyon Hizmetleri ve Alp Görsel İletişim Hizmetleri’ne uzlaşma davetiyesi gönderdiğini duyurdu.
DYH’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın, 1 Nisan 2002-31 Mart 2003 hesap dönemi Vergi ve Ceza İhbarnameleri (15 milyon 731 bin TL vergi aslı, 19 milyon 451 bin TL vergi ziyaı cezası) ile ilgili DYH’ye; 2005, 2006, 2007 ve 2008 hesap dönemi Vergi ve Ceza İhbarnameleri  (kurum geçici vergi aslı ve özel usulsüzlük cezaları hariç, 1 milyar 545 milyon TL vergi aslı, 2 milyar 101 milyon TL tutarında vergi zıyai cezası) ile ilgili olarak da doğrudan bağlı ortaklığı Doğan TV Holding ile dolaylı bağlı ortaklıkları D Yapım Reklamcılık ve Dağıtım A.Ş., Doğan Prodüksiyon Hizmetleri A.Ş. ve Alp Görsel İletişim Hizmetleri A.Ş.’ye uzlaşma davetiyesi gönderdiğini belirtti.
Açıklamada, “Bilindiği üzere, uzlaşmanın vaki olmaması durumunda, şirketimiz ve bağlı ortaklıklarımızın, kendilerine tebliğ edilen vergi ve ceza ihbarnamelerinin terkini amacıyla açmış oldukları davalarda, dava süreci kaldığı yerden devam edecektir” denildi. (Radikal)