MAN: Fırtınada köklerimizi test ettik

MAN: Fırtınada köklerimizi test ettik
MAN: Fırtınada köklerimizi test ettik

CEO Tuncay Bekiroğlu, ?Kriz önlemlerini, krizi ilk hissedebilen firmalardan biri olarak aldık? dedi.

43 yıldır üretim yapan MAN Türkiye'nin CEO'su Tuncay Bekiroğlu, 'Şirket olarak bu yıl fırtınada sağlam köklerimizi test etmiş olduk' dedi

İSTANBUL - Dünyanın en büyük ağır ticari araç üreticilerinden olan ve 43 yıldır Türkiye’de üretim yapan MAN’ın Türkiye’deki yönetimi, artık tamamen iki Türk yöneticiye emanet. Ankara tesislerinde ürettiği araçları 41 ülkeye ihraç eden MAN Türkiye, yıllardır ‘satış ve satış sonrası hizmetler’ tarafında (MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.) Türk yönetici bulunduruyordu. Ancak yapılan son atamayla MAN’ın, Türkiye’deki, üretim ayağı da (MAN Türkiye A.Ş.), artık son derece deneyimli bir Türk yöneticiye, Münür Yavuz’a emanet edildi.
MAN’da son üç yıldır üst düzey yöneticilik görevini yürüten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş CEO’su Kazım Tuncay Bekiroğlu, Türk yöneticilere olan güvenin tesis edilmesinde, başarılı bir yönetim süreci geçirmelerinin büyük önem taşıdığını ifade etti.
Aldıkları sorumluluklarla, hedeflenen her başarıya ulaşıyor olmalarının, yeni açılımları beraberinde getirdiğini ifade eden Bekiroğlu; buna bağlı olarak ilk defa üretim kanadı Yürütme Kurulu Başkanlığı’na da bir Türk yöneticinin atanması sürecine katkı sağladıklarının altını çizdi. Bekiroğlu, “Yaşanan gelişmeler ışığında MAN Türkiye de, sağlam köklerini, bu fırtınada test etmiş olarak, bazı kriz önlemlerini, 2008 yılı sonunda krizi ilk hissedebilen firmalardan biri olarak aldı” dedi.
Krizin derinlemesine hissedildiği süreçte dahi,  dünyanın en büyük sıkıştırılmış doğalgazlı (CNG) otobüs filosunu Ankara Büyükşehir Belediye’sine kazandırdığını anlatan Bekiroğlu, şöyle konuştu: “MAN Türkiye, piyasadaki en ekonomik ve en çevreci olarak bilinen bu araçları, Türkiye’de ilk defa üreten firma unvanıyla bu güne kadar toplam yaklaşık 900’e ulaşan araç teslim etmenin haklı gururunu yaşadı. MAN Türkiye, Hollanda’ya da 217 adet CNG‘li belediye otobüsü satarak, bu konudaki başarısını perçinlenmiş oldu.” (Radikal)