Mardan Palace'ın haciz haberlerine yanıt geldi

Mardan Palace'ın haciz haberlerine yanıt geldi
Mardan Palace'ın haciz haberlerine yanıt geldi
2010 yılında 'Turizmin Oscarları' olarak da adlandırılan World Travel Awards 2010'da 'Dünyanın En Lüks Oteli' seçilen Mardan Palace, icra dosyalarının çokluğu nedeniyle haciz ile karşı karşıya olduğu iddia ediliyor.

Azeri işadamı Telman İsmailov’un sahibi olduğu Mardan Palace Hotel’in bir firmaya olan 2,2 milyon TL'lik borç sebebiyle icralık olduğu iddia edildi. Antalya 4. İcra Daire’sinin kredi borçları nedeniyle satışa da çıkardığı otel ile önceki aylarda Limak Holding’in sahibi Nihat Özdemir de ilgilenmişti.

67 icra dosyası ile zor günler geçiren otelin, alacaklılar nedeniyle yaşadığı sıkıntılara her gün bir yenisi ekleniyor. Otel ile ilgili son olarak haciz iddiası ortaya atıldı. Geçtiğimiz aylarda İcra tarafından satış ihalesi iptal edilen otelin son çıkan iddialarla ilgili yanıtı gecikmedi.

Dün medyaya yansıyan "Mardan Palace'a Haciz Kararı" haberleri ile ilgili olarak bu sabah Mardan Palace’ın Genel Müdür’ü Çetin Pehlivan’dan yazılı açıklama yaptı. Pehlivan açıklamasında, haberlerde geçen Kadıköy 3. İcra Müdürlüğü’ndeki dosyanın düşmüş ve kaldırılmış olduğunu ifade etti. Ayrıca Pehlivan, “ Haber içeriğinde güncel bir işlem gibi yansıtılması ve haciz baskısı söz konusuymuş gibi ifadeler kullanılması yanıltıcı niteliktedir” şeklinde konuştu.

MARDAN PALACE’IN ÖZELLİKLERİ

Yapımı için 10 bin metrekare altın, 500 bin kristal kullanılan, Türkiye ’deki en önemli turizm yatırımı olan Mardan Palace Hotel, 180 bin metrekare alanda konumlandı ve İstanbul ’un tarihi yapılarından esinlenilerek inşa edildi. 23 Mayıs 2009’da hizmete açılan Mardan Palace, İstanbul Boğazı şeklinde tasarlanmış, 16 bin metrekarelik dünyanın en büyük otel açık yüzme havuzlarından birine sahip. İstanbul’un meşhur tarihi yerlerinden esinlenerek yapılan otelin plajına kumlar Mısır’dan özel olarak getirilmişti.

1200 kişiye istihdam sağlayan otel, 4’ü kral dairesi 560 odası, ana restoranın yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden örnekler sunan toplam 11 restoran ve 11 cafe barı, nadide şarapların bulunduğu şarap mahzeni, 1200 kişilik ve 800 kişilik iki büyük balo salonuyla dikkat çekiyor.

OTELİN AÇILIŞINA DÜNYACA ÜNLÜ YILDIZLAR KATILMIŞTI

İstanbul Dolmabahçe Sarayı, Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası olmak üzere 3 ana blok ve Kız Kulesi şeklinde tasarlanan ve villalardan oluşan Mardan Palace, açılışında Sharon Stone, Paris Hilton, Mariah Carey ve Monica Bellucci gibi yıldızları ağırladı. Masalları aratmayacak konseptiyle birçok büyük organizasyona ev sahipliği yapan Mardan Palace Hotel'in, icra yoluyla satışa çıkarıldığı şartnamede tapuda arsa olarak gözüktüğü, ancak üzerinde fiilen otel olarak kullanılan turistik yapı olduğu belirtildi.

 

 

 

bigPara.com