Marks&Spencer'dan eğitime destek

Marks&Spencer'dan eğitime destek
Marks&Spencer'dan eğitime destek

Marks&Spencer, 125. yıl kutlamaları çerçevesinde 13 bin anne ve çocuğu eğitmeyi hedefliyor.

İSTANBUL - Bugün tüm dünyada, 900’ün üzerinde mağazasıyla kadın giyiminden erkeğe, çocuktan içgiyim, ev tekstili ve aksesuvara kadar geniş ürün yelpazesi ile hizmet veren ünlü İngiliz perakende devi Marks&Spencer, tüm dünyada kuruluşunun 125.yılını kutluyor.
Türkiyede’ki kutlamalarına bu ay içerisinde başlayacak olan Marks&Spencer, 1999’dan bu yana Türkiye’de Fiba Holding bünyesinde, 12 şehirde 38 mağazasıyla faaliyet gösteriyor. Marks&Spencer 125. yılında Türkiye’de iddialı  bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.  Türkiye’de altı yıldan bu yana, AÇEV ile sürdürdüğü işbirliği kapsamında çeşitli projeleri ile 22 bin anne ve çocuğun eğitimine katkıda bulunan kuruluş, önümüzdeki üç ay içerisinde 13 bin anne ve çocuğa daha eğitim desteği vermeyi  ve böylelikle yıl sonu itibarıyla 35 bin anne- çocuğun hayatına ışık tutmayı hedefliyor.
AÇEV’in yanı sıra, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile de bu proje kapsamındaki işbirliği dahilinde geniş bir ürün gamını mağazalarından satışa sunacak olan Marks&Spencer, kadın emeğini değerlendirerek, kadınların ekonomik durumlarını ve yaşam kalitelerini iyileştirme amacı gütmekte olan KEDV’e de böylelikle katkıda bulunmuş olacak. 125.yıl çerçevesi içerisinde Marks &Spencer’ın merkezi Londra’da tasarlanan özel 125.yıl logolu t-shirtleri tüm mağazalarında Ekim ayında tüketicilerin beğenisine sunacak olan Marks&Spencer, elde edilen tüm geliri yine AÇEV’e bağışlıyor. (Radikal)