Max Payne bu kez 'hawaii' gömlek giyerse?

Max Payne bu kez 'hawaii' gömlek giyerse?
Max Payne bu kez 'hawaii' gömlek giyerse?
Rockstar Games'in Max Payne'i bu kez Brezilya'da karşımızda. Serinin yeni oyunu Max Payne 3, 15 Mayıs'ta meraklılarıyla buluştu. Üçüncü seri, yeni nesil konsollara çıkan ilk Payne oyunu olma özelliğini taşıyor.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

 İki haftada 1 milyon adet kopya satmayı başararak hâlâ popülerliğini koruduğunu kanıtlayan Payne Brezilya, Panama ve New York üçgeninde kurşun sıkmaya devam ediyor. Max Payne 3, oynayanları lüks teknelerden diskolara, havaalanlarından, varoşlara kadar sürükleyecek bir maceraya davet ediyor. 

Sam Lake bu kez yok 
Dan Houser’ın senaryosunu yazdığı Max Payne 3’ün oynanabilirliğinde siper alma dışında ciddi bir değişim yok. Kullanılan silahlar ise neredeyse önceki seri ile aynı. Tek değişim ise Payne artık iki elinde de iki farklı silah bulundurabiliyor. Bu iki silah kullanımı ya iki hafif (uzi, baretta) ya da bir hafif bir ağır (MG3, baretta) silah şeklinde gerçekleşiyor.
Oyundaki en büyük değişim senaryo yazarı ve karakterin yaratıcısı Sam Lake’in projenin içinde yer almıyor olması. Max Payne 3’ün senaryosunu Grand Theft Auto serilerinin de senaryolarını kaleme alan Dan Houser yazdı. Houser’in Payne’i çok iyi okuduğu ve anladığı anlaşılıyor. Diğer önemli bir nokta ise oyunun geçitiği kent olarak Sao Paolo’nun seçilmesi. Brezilya’da organ mafyasından esrara, fuhuştan kundaklamaya kadar pek çok suça tanıklık eden Max, bunların içinde hiç yabancılık çekmiyor. Kısacası New York’ta görmeye alışık olduğumuz küfarbaz polisi tamamen farklı bir atmosferde görmek belki de içinde bolca aksiyon olmasından dolayı oyuncuları rahatsız etmiyor. 

Mona’nın acısı geçiyor 
Payne’in ‘Düzen ve İlerleme’ ülkesine gelmesinin sebebi milyoner Branco ailesini korumak. Ailenin reisi Rodrigo Branco bilhassa karısı Fabiana’yı Max’e emanet ediyor. Oyun Max Payne 2’nin sekiz yıl sonrasında geçiyor, bu arada Max polislikten ayrılmış oluyor. Ailesinin ve Mona’nın acısını artık daha az anımsayan kahramanın alkol alışkanlığı ise devam ediyor.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  New York

  ,

  Oyun

  ,

  Lüks

  ,

  senaryo

  ,

  kent

  ,

  silah