Meclis 'İslami holdingleri' görüşecek

TBMM Genel Kurulu, salı günü tasarruf sahiplerinden para toplayarak mağduriyetlerine yol açan İslami holdingleri görüşecek.
Bu hafta fazla mesai yapacak olan Meclis, yarın ilk olarak, 'sokak çocuklarının sorunları ve...

ANKARA - TBMM Genel Kurulu, salı günü tasarruf sahiplerinden para toplayarak mağduriyetlerine yol açan İslami holdingleri görüşecek.
Bu hafta fazla mesai yapacak olan Meclis, yarın ilk olarak, 'sokak çocuklarının sorunları ve önlemlerin belirlenmesi' için AKP'li Öner Ergenç başkanlığındaki komisyonun raporunu ele alacak.
AKP'li Şevket Orhan'ın "Bazı girişimcilerin holding adı altında gerçekleştirdikleri izinsiz halka arz yoluyla oluşan mağduriyetin neden ve sonuçlarıyla, SPK'nın sorumluluğunun araştırılması" amacıyla verdiği araştırma önergesi, CHP'li Bihlun Tamaylıgil'in aynı içerikteki meclis araştırma önergesiyle birleştirilerek görüşülecek.
Sporda şiddet ve şike iddialarını araştıran komisyon, kulüp başkanlarını dinlemeyi yarın da sürdürecek. Komisyona, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Ekrem Cengiz ile Kayserispor Kulüp Başkanı Recep Mamur bilgi verecek. Akaryakıt kaçakçılığının zararlarını araştıran komisyon da yarın toplanacak.