Meclis'de fındık kavgası

Avrupa Sosyal Şartı'nı değiştiren protokolü onaylamak için toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çıkan 'fındık kavgası'nda, AKP'li Kemalettin Göktaş, DYP'li Ümmet Kandoğan'ın üzerine yürüyen arkadaşı Ünal Kacır'ı, ancak beline sarılarak durdurabildi.

ANKARA - Avrupa Sosyal Şartı'nı değiştiren protokolü onaylamak için toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çıkan 'fındık kavgası'nda, AKP'li Kemalettin Göktaş, DYP'li Ümmet Kandoğan'ın üzerine yürüyen arkadaşı Ünal Kacır'ı, ancak beline sarılarak durdurabildi.
Tek başına muhalefet' olarak tanımlanan DYP'li Ümmet Kandoğan, dün Avrupa Sosyal Şartı'nı değiştiren protokolün onaylanmasınan uygun bulunduğuna dair yasa tasarısının görüşmelerinde de sık sık söz aldı. Hükümeti her konuda eleştiren Kandoğan, konuyu fındık fiyatlarına ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Karadeniz gezisine getirdi. AKP'lilerin fındık üreticilerinden kaçtığını savunan Kandoğan, Başbakan Erdoğan'ın bile Karadeniz gezisinde Ordu'ya gizlice gittiğini, gazetecilerin yanından
uzaklaştırıldığını savundu.
Kavga için dışarı davet
Birleşimi yöneten AKP'li Başkanvekili Nevzat Pakdil ile tartışan Kandoğan, AKP'lilerden de tepki gördü. Kandoğan ile AKP'liler birbirlerini dışarıya kavgaya davet etti. Bu sırada İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, "Yeter be senin yaptığın" diye bağırarak DYP'li Kandoğan'ın üzerine doğru koşmaya başladı. AKP'li Göktaş arkadaşını beline sarılarak ve diğer milletvekillerinin yardımıyla durdurabildi.