Meclis'te ramazan mesaisi

Bankacılık sektöründeki el değiştirmelerde en büyük belirsizliklerden birini oluşturan personel sandıklarının SSK'ya devri konusu bu hafta TBMM'de sonuca ulaştırılacak.

ANKARA - Bankacılık sektöründeki el değiştirmelerde en büyük belirsizliklerden birini oluşturan personel sandıklarının SSK'ya devri konusu bu hafta TBMM'de sonuca ulaştırılacak. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği Bankacılık Yasası'nın üç maddesi, bu hafta Genel Kurul'da görüşülecek.
Meclis ramazan dolayısıyla bu hafta 13.00-17.00 saatleri arasında çalışacak, ihtiyaç duyulması halinde çalışmalara 19.00'dan sonra da devam edilecek.
Genel Kurul'da yarın denetim yapılacak. Çalışmalarını tamamlayan 'Patates Yetiştiriciliğinin ve Patates Üreticilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nun raporu görüşülecek. Çarşamba günü ise bir saat sözlü soruların yanıtlanmasından sonra, Cumhurbaşkanı Sezer'in bir daha görüşülmek üzere Meclis'e iade ettiği Bankacılık Yasası ele alınacak. Sezer'in veto ettiği bir diğer yasa olan, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sözleşmeli sağlık personeli çalıştırılmasıyla ilgili yasa da Plan ve Bütçe Komisyonu'nun ardından, perşembe günü Genel Kurul'da görüşülecek. Yasanın Cumhurbaşkanı'nca iade edilen maddesi, Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde klinik şefi ve şef yardımcılığı kadrolarına, ilgili dalda uzman olan profesör, doçent veya doktorlar arasından bakanlıkça atamasını düzenliyor.