Media Markt Anadolu'ya açılmayı hedefliyor

Media Markt Anadolu'ya açılmayı hedefliyor
Media Markt Anadolu'ya açılmayı hedefliyor
Avrupa'nın teknolojik market zinciri, Alman firması Media Markt ve Saturn Mağazaları Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Nuri Topatan, 2011 yılında Anadolu'daki büyükşehirlerde de mağaza açmak istediklerini söyledi.

Topatan, Media Markt olarak 3 yıl önce girdikleri Türkiye 'de her geçen gün büyüdüklerini, bu büyümenin önümüzdeki senelerde daha da fazla olması için çalıştıklarını kaydetti. Media Markt'ın Türkiye'deki 16'ncı mağazasının yarın Bursa'da açılacağını dile getiren Topatan, “Bursa'daki ilk mağazamızı 17 Aralık 2008'de Nilpark Alışveriş Merkezi'nde açmıştık. Şimdi ikinci mağazamızı da Anatolium Alışveriş Merkezi'nde açıyoruz. Bu Media Markt'ın Türkiye'deki 16'ncı mağazası. Türkiye'nin 16'ncı mağazasını 16 plakalı Bursa'da açmaktan son derecede mutluyuz” diye konuştu. Topatan, Türkiye'de 1400 kişinin çalıştığı 15 mağazayla geçen yıl 126 milyon avroluk bir ciro yaptıklarını, hedeflerinin bu rakamın çok üzerine çıkmak olduğunu kaydetti. 

7 ilde faaliyette
Ciro rakamlarını yükseltmenin yanı sıra yeni yılda daha büyümeyi planladıklarının altını çizen Topatan, şunları söyledi:
“Şu an Türkiye'de 7 ilde faaliyetteyiz. Daha gitmediğimiz çok sayıda il var. 2011 yılında Anadolu 'daki büyükşehirlerde de olmak istiyoruz. Bu iller Kayseri, Konya, Gaziantep olabilir. Çünkü orada da tüketiciler bizimle tanışmak istiyorlar. Yeni yılda hedefimiz Anadolu'ya açılmak da diyebiliriz. Bunun yanı sıra İstanbul , Ankara , İzmir olmak üzere oralardaki mağaza sayılarımızı da çoğaltabiliriz. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor.”

Türk tüketicisinin cep telefonuna ilgisi
Topatan, Türk tüketicisinin elektronik eşyalar arasında en fazla cep telefonuna ilgisinin olduğunu kaydetti. Türkiye'deki tüketicilerin hemen hemen bir çoğunun her sene cep telefonlarını yenilediğinin altını çizen Topatan, şöyle konuştu:
“Türkiye'de inanılmaz bir cep telefonu sevgisi var. Tüketici her zaman cep telefonunun illa son modelini kullanmak ister. Bu, Avrupa'da bir olay. Hiç bir ülkede Türkiye'deki gibi cep telefonu değiştirilmiyor. Türklere özgü bir şey bu. Cep telefonunun dışında Türk tüketicisi beyaz eşyaya büyük ilgi gösteriyor. Biz de hem cep telefonu hem de beyaz eşyada geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Bu nedenle de tüketicinin beklentilerine en iyi şekilde karşılık vermeye çalışıyoruz.” (aa)

bigPara.com