Medyada Doğan TF1 işbirliği

Doğan Yayın Holding (DYH) ile Fransa'nın en büyük yayıncı kuruluşu TF1, arasında imzalanan 'Münhasır İşbirliği Anlaşması'nın bir parçası olarak, Digitürk'ünçoğunluk hisselerinin satışı ihalesinde birlikte hareket etme kararı aldı.

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding (DYH) ile Fransa'nın en büyük yayıncı kuruluşu TF1, arasında imzalanan 'Münhasır İşbirliği Anlaşması'nın bir parçası olarak, Digitürk'ünçoğunluk hisselerinin satışı ihalesinde birlikte hareket etme kararı aldı. DYH'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "Fransa'da yüzde 35.7 izlenme payı ile birinci sırada yer alan TF1 TV kanalı, Fransa'nın önde gelen Bouygues Grubu'nun içinde yer
alıyor. Ana faaliyet konusu televizyon yayıncılığı ve içerik üretimi
olan TF1'nin 2003 sonu itibarıyla toplam konsolide varlıkları 3.2 milyar Avroya ve toplam konsolide satışları ise 2.7 milyar Avroya ulaştı. Halen 3 bin 700 kişiyi istihdam eden TF1, 2004'ün ilk dokuz ayında konsolide reklam gelirlerini yüzde 6.6, konsolide net kârını da yüzde 11.3 artırmayı başarmış.
1996 yılında Dijital TV platformu TPS'yi kurarak digital televizyon yayıncılığı alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır.
Eurosport'un da sahibi
TF1, 54 ülkede 250 milyon izleyiciye ulaşan spor kanalı Eurosport'un ve ayrıca LCI, Odyssée, TV Breizh, TF6, SérieClub ve Tfou gibi birçok tematik TV kanalının da sahibi. Fransa'nın ADSL üzerinden dijital TV yayıncılığı yapan ilk ve tek kuruluş olan TFI aynı zamanda Fransa'nın en büyük film ve DVD dağıtıcısı."