Medyanın yanakları al al oldu!

Medyanın yanakları al al oldu!
Medyanın yanakları al al oldu!
Reklamın Oscar'ları Kırmızı'da büyük ödül medyaya gitti. 'Kıpkırmızı' ödülü CNN Türk için hazırlanan ilan ile DDB&Co'nun oldu.

Reklam sektörünün en başarılıları Kırmızılarına kavuştu! 9. Kırmızı Reklam Ödülleri, önceki akşam Hilton Convention Center’da düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Büyük Ödül Kıpkırmızı’nın sahibi, CNN Türk için hazırladıkları ilanla DDB&Co. İstanbul oldu. Radikal Canlı Kırmızı ise tören misafirlerinin oylarıyla FG İletişim’den Emine Civanoğlu ve Ali Bayram Özdemir’e gitti. 

2003 yılından bu yana basın reklamlarında yaratıcılığın arttırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Kırmızı Ödülleri, 9. yılında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl 60 ajanstan 605 reklam içeren 484 ilanın katıldığı 9. Kırmızı Reklam Ödülleri’nde, büyük ödül Kıpkırmızı dahil olmak üzere toplam 38 kategoride Kırmızı ödülü verildi. Büyük ödülün sahibi Kıpkırmızı’nın sahibi CNN Türk için hazırladıkları ilanla DDB&Co. İstanbul oldu. Kazananlar ödüllerini Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’dan aldı. Sabancı “Bu yıl da bir medya kuruluşu büyük ödülü aldı. Benim grubumdan olduğu için ayrıca haz duyuyorum” dedi. 

38 kategori birinciliğinin yanı sıra, Hürriyet Özel Ödülü’nün bu yılki konusu “ Çocuk Eğitimi Bilinçlendirmesi” oldu. Çocuk eğitiminde, oyunun en önemli eğitim aracı olduğuna farkındalık yaratmak için hazırlanan kampanyalar arasından sıyrılan Ceteris Paribus Yeni Nesil Reklam’dan Neslihan Besen Hürriyet Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Gecenin sonunda Enbe Orkestrası konser verdi. Bu yıl, bir ilke daha imza atan Kırmızı, törene katılamayanlara, Bumads sponsorluğunda adresinden ödül törenini canlı izledi.

Kırmızı Ödül Töreni’ne kimler katıldı
Sunuculuğunu tiyatro sanatçısı Derya Durmaz’ın üstlendiği ödül törenine Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can, Hürriyet Gazetesi yazarları Ertuğrul Özkök, Mehmet Y. Yılmaz ve Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri Cemal, Hürriyet Gazetesi yazarı ve www.hurriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge katıldı. 

Radikal Kırmızı heyecanı 
Ödül gecesi canlı düzenlenen Radikal Canlı Kırmızı yarışmasında ise ekiplerden, 2013’te 10. Yılını kutlayacak olan Kırmızı’yı duyuran reklam kampanyaları hazırlamaları istendi. Ekipler sadece kağıt ve kalem kullanarak eskiz hazırladı. Eskizler misafirler tarafında oylandı. Oylama sonuçlarına göre, FG İletişim’den Emine Civanoğlu ve Ali Bayram Özdemir birinci, İdeart’tan Turusan Çiner ve Cüneyt Uğurlu ikinci ve Manajans’tan Osman Aydın ve Orkun Yöntem üçüncü oldu.

Radikal Canlı Kırmızı kazananları ödülünü Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can’dan aldı. (Ekonomi Servisi)

bigPara.com