Memur hakkını arıyor

Memur sendikaları konfederasyonları 15 Ağustos 2005 tarihinde başlayacak toplugörüşmeler öncesi grevli toplusözleşme hakkı için ısrarını sürdürürken, Türkiye Kamu-Sen, verdiği ilanlarla...

ANKARA - Memur sendikaları konfederasyonları 15 Ağustos 2005 tarihinde başlayacak toplugörüşmeler öncesi grevli toplusözleşme hakkı için ısrarını sürdürürken, Türkiye Kamu-Sen, verdiği ilanlarla, bu talebi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların geçiş güzergâhındaki bilboardlara taşıdı.
Türkiye Kamu-Sen, üzerinde Erdoğan'ın, geçen yıl toplugörüşme sürecinde konfederasyon genel başkanlarıyla yaptığı görüşmede dile getirdiği belirtilen, 'Daha ne istiyorsunuz size toplusözleşmeli, grevli sendikal haklar vereceğiz' cümlesi ile 'Söz verdiniz bekliyoruz' ifadesi yazılı iki ilanı, başkentin işlek caddelerindeki bilboardlara yan yana astırdı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların, evleri ile makamları arasında izledikleri güzergâhlardaki 30 bilboarda astırılan ilanlarda, Erdoğan'ın siluetinden oluşan birer de soru işaretine yer verildi.