Memura daha çok vermek isteriz ama...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Biz, memura daha fazla vermek istemez miyiz? Seçim yaklaşıyor. Bunun bir siyasi getirisi olacak ama Türkiye'yi düşünmek zorundayız" dedi.

İZMİR - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Biz, memura daha fazla vermek istemez miyiz? Seçim yaklaşıyor. Bunun bir siyasi getirisi olacak ama Türkiye'yi düşünmek zorundayız" dedi. Şahin, Buca Belediyesi'nce yapılan Tenis Kulübü tesislerinin açılış törenine katıldı.
Bakan Şahin burada, bir vatandaşın "Memurlara daha fazla zam vermeyi düşünmüyor musunuz?" sorusu üzerine, Türkiye bütçesiyle ödeme ve yatırım programlarının belli olduğunu ifade etti. Harcama kalemleri içinde en fazla payı memurlara ayırdıklarını kaydeden Şahin, şunları söyledi:
"Hepimiz ev geçindiriyoruz, aile reisiyiz. Çocuk gelmiş 'Baba bana şu kadar harçlık ver' diyor. Bütçene bakıyorsun, ne kadar verebilirim diye. Arzu edersin ki çocuğuna daha fazla harçlık veresin. Biz, memura daha fazla vermek istemez miyiz? Ama o zaman başka kalemlerden kesmek zorundayız. Fazla verirsek yatırımdan kesmek zorundayız."