Memurlara ikisi yazlık dört gömlek, iki çift ayakkabı yardımı yapılacak

Memurlara ikisi yazlık dört gömlek, iki çift ayakkabı yardımı yapılacak
Memurlara ikisi yazlık dört gömlek, iki çift ayakkabı yardımı yapılacak

Memurlara yapılacak giyecek yardımı yönetmeliği değişti.

Açık yerde çalışan memurlara yılda bir kez takım elbise, dört gömlek, iki çift ayakkabı ve palto yardımı yapılacak

ANKARA- Memurlara yapılacak giyecek yardımları belirlendi. Buna göre açık yerde çalışanlara yılda bir kez yünlü kumaştan yapılmış takım elbise, ikisi yazlık olmak üzere dört gömlek, iki çift ayakkabı yardımı yapılacak. Açık yerde çalışanlara palto, manto veya yağmurluk gibi giyeceklerden biri verilirken, kapalı yerde çalışan memurlara bu yardım yapılmayacak. Ayrıca kapalı yerlerde çalışan memura verilen ayakkabı sayısı bir çift olacak. ‘Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmelikle, resmi kıyafet taşıyan personele yapılan yardıma dahil giysiler arasına pantolon, mont, kep gibi bazı çeşitler eklendi.
Düzenlemeye göre, itfaiye, postacı, zabıta, bando, orkestra personeli ile infaz ve koruma memuru, orman muhafaza memuru, muhafaza memuru, kolcu, gemi adamı, koruma ve güvenlik görevlisi, gümrük sahasında görevli gümrük memurları gibi resmi kıyafet taşıyan personelden açık yerde çalışana; iki yılda bir, bir takım elbise veya tayyör veya pantolon ve mont (yünlü kumaştan); yılda bir, iki çift ayakkabı veya bot; yılda bir, dört adet gömlek (yazlık, kışlık); yılda bir bir adet kravat; iki yılda bir, bir adet şapka veya kep; üç yılda bir, bir adet palto veya manto veya pardösü veya kaban; iki yılda bir, bir adet muşamba yağmurluk verilecek.

Yılbaşında yürürlükte
Resmi kıyafet taşıyan personelden kapalı yerde çalışanlara da iki yılda bir, bir takım elbise veya tayyör veya pantolon ve mont (yünlü kumaştan); yılda bir, bir çift ayakkabı veya bot; yılda bir, dört adet gömlek (iki yazlık, iki kışlık); yılda bir, bir adet kravat; iki yılda bir, bir adet şapka veya kep verilecek. Resmi kıyafet taşıyan personele (Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan personel ile çarşı ve mahalle bekçileri hariç) ayrıca keten kumaştan bir takım yazlık veya pantolon ve mont verilecek.
Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan söz konusu yönetmeliğin hükümleri önümüzdeki yılbaşında yürürlüğe girecek. (Radikal)