Mercedes rekora hazır

Mercedes-Benz Aksaray Kamyon Fabrikası Direktörü Hans Ulrich Maik, Mercedes Benz Aksaray Kamyon Fabrikası'nın 11 binin üzerinde kamyon üretimi yaparak rekor kıracağını söyledi.

AKSARAY - Mercedes-Benz Aksaray Kamyon Fabrikası Direktörü Hans Ulrich Maik, Mercedes Benz Aksaray Kamyon Fabrikası'nın 11 binin üzerinde kamyon üretimi yaparak rekor kıracağını söyledi. Aksaray Kamyon Fabrikası tarafından üçüncüsü düzenlenen Mercedes-Benz Yaz Şenliği'nde konuşan Hans Ulrich Maik, Aksaray'da üretilen kamyonların büyük bölümünün Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerine ihraç edildiğini dile getirdi.
Aksaray'dan 11 bin kamyon
Hans Ulrich Maik, Aksaray'daki fabrikanın yılda yaklaşık 10 bin araç üretimi yaptığı bilgisini vererek şunları söyledi: "Fabrika tarihinde ilk defa 11 binin üzerinde üretim yapacak. Üretilen kamyonların büyük bir bölümü Batı Avrupa ülkelerine ihraç edilecek. Bu bizim Aksaray'da yaptığımız kaliteli üretimin bir göstergesidir. Söz konusu olay büyük bir gelişmedir. Bundan hepimiz gururlanabiliriz. Ancak bu sonucu aldık diye hiçbir şekilde durmamız, çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Marka ve kalite olarak her zaman en önde olmalıyız. İşçilerimiz başta olmak üzere bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."