Mercedes'in başarılı elemanları 'ödül'lendi

Mercedes Benz Türk, satış sonrası hizmetler organizasyonlarında görev alan başarılı elemanlarını 'Servis Yıldızları' projesiyle ödüllendirdi.

İSTANBUL - Mercedes Benz Türk, satış sonrası hizmetler organizasyonlarında görev alan başarılı elemanlarını 'Servis Yıldızları' projesiyle ödüllendirdi. Yarışmayla servisin önemini belirtmek istediklerini söyleyen Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Till Becker, servis elemanlarının ikincisi düzenlenen yarışmada başarılı olabilmek için birbiriyle yarışır hale geldiğini ifade etti.
Türkiye'de 'Teknisyen Olimpiyatları' ve 'Servis Yıldızları' projelerini yarattıklarını aktaran Becker, "Kim demiş Türkiye Avrupa'nın arkasında kalıyor diye. 'Teknisyen Olimpiyatları' yarışması bundan sonra dünyada daha büyük şekilde gerçekleştirilecek" dedi.
Vergi lideri
Geçen hafta açıklanan kurumsal vergi listesinde Mercedes'in ilk yedi içine girdiğini belirten Becker, Mercedes'in otomobil şirketleri içinde ilk sırada yer aldığını vurguladı. Becker şöyle devam etti: "Son 10 yılda 500 milyon avro yatırım yaptık. Bayilerimiz de beş yılda 70 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu yatırımlarla bayilerimiz de bizim gibi en yüksek ciro rakamını yakaladı." Servis Yıldızları Yarışması'nda servis çalışanları beş ana kategoride değerlendirildi. Buna göre Müşteri İlişkileri Yönetimi kategorisinde, Egemer Otomotiv, Müşteri Danışmanlığı'nda Hases Otomotiv, Atölye Şefliği kategorisinde Birollar Otomotiv, Koluman Otomotiv ve Bursa Motorlu Araçlar ödül aldı. Yedek Parça kategorisinde Hases Yedek Parça, Mengerler İstanbul ve Has Otomotiv ödüllendirilirken Servis Organizasyonu'nda Hases, ödüle layık görüldü. Yıldız seçilen 10 başarılı eleman Almanya'daki AMG tesislerini ziyaret etmeye ve DTM yarışlarını izlemeye hak kazandı.
Taklit parça sorunu
Till Becker, ödül töreninde, geçen yıl Türkiye'de 11 milyon avroluk taklit Mercedes yedek parçası yakalattıklarını söyledi. Bu konuda bilgi veren Daimler Chrysler Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Serdar Özcan, en fazla taklit edilen parçaların fren balatası, ön cam ve Mercedes yıldızı olduğunu belirtti. Taklit parçaların Türkiye'de üretildiğini aktaran Özcan "Bu parçalar yetkisiz servislerde satılıyor. Bunların Doğu ülkelerine ihraç edildiğini de öğrendik. Bünyemizde ekipler kurduk. Yedek parça fuarlarına müşteri gibi giderek sahtecileri yakalatmaya çalışıyoruz" dedi.