Meridyen Evleri'nin sahibi 45 bin liradan ev satacak

Meridyen Evleri'nin sahibi 45 bin liradan ev satacak
Meridyen Evleri'nin sahibi 45 bin liradan ev satacak

137 daireden oluşan Meridyen Evleri nin 120 si satıldı. Evler özellikle Pendik Devlet Hastanesi ne yakın olduğu için personel tarafından ilgi gördü.

Adını Pendik Meridyen Evleri ile duyuran Evko-Meot, Gebze'de yeni bir konut projesine hazırlanıyor. Projede 1+1 dairelerin fiyatı 45 bin lira

İSTANBUL - İnşaat sektöründe adını Pendik’te yaptığı Meridyen Evleri’yle duyuran Evko-Meot, iki yeni projeye daha hazırlanıyor. Kuruluş, projelerini Marmara Bölgesi’nin son dönemde en hızlı gelişen noktalarından biri olan Gebze’de hayata geçirecek.
Yapı Kredi ve Akbank’ın bankacılık üslerinin bulunduğu, 5 bine yakın kişinin çalıştığı Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nin yer aldığı ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir çok uluslararası kuruluşun olduğu Gebze, konut sektörü açısından da gelecek vaat ediyor. Evko-Meot, nitelikli konut ihtiyacı olan Gebze’de yapacağı biri 700, diğeri 240 konuttan oluşan projelerine bu yıl içinde başlamayı planlıyor. 

Zemin katta deniz manzarası
İlk olarak 240 konuttan oluşan projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Evko-Meot Genel Müdürü Kerem Zengin, “Projede 1+1 daireleri 45 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunacağız” dedi. Projede 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut tipleri olmasına rağmen ağırlığı 80 metrekarelik 2+1’lerin ve 95 metrekarelik 3+1’lerin oluşturacağını söyleyen Zengin, “Projenin en önemli özelliği zemin kattan dahi denizin görülebilmesi. Evlerin yanı sıra projede yüzme havuzu, fitness center, içinde bir marketin bulunduğu küçük bir çarşı da yer alıyor” diye konuştu.
Metrekaresi 1000-1200 lira arasında değişecek olan projenin üç ay içinde satışa çıkacağını ifade eden Genel Müdür Zengin, “Ağırlıklı olarak oturmak isteyenlerin ve yatırımcıların ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Bizim projelerimiz daha inşa aşamasındayken prim yapar. Pendik Gözdağı’nda yaptığımız Pendik Meridyen Evleri inşaatı bitmeden 11 ay içinde yüzde 20 prim yapmayı başardı” açıklamasında bulundu.

Doktorlar ev aldı
Pendik Meridyen Evleri hakkında da bilgi veren Zengin şunları söyledi: “Evko-Meot ortaklığında Pendik Gözdağı’nda hayata geçen Pendik Meridyen Evleri beş blokta 137 daireden oluşuyor. Evlerin şuana kadar 120 tanesini sattık. Elimizde sadece 17 daire kaldı. Evlerin fiyatı 69 bin liradan başladı ve inanılmaz talep gördü. Projeden evlenecek çiftler oturmak için, emekli olanlar da yatırım için aldı. Yatırım için alanlar arasında emekli askerler çoğunluktaydı. 11 ay önce satışa sunduğumuz zaman bizden ev alanlar şuanda yüzde 20 kazanç sağladılar. Bu arada Pendik Devlet Hastanesi’ne 750 metre mesafede olduğumuz için doktorlar ve ilaç şirketlerinin mümessillerinden ev alanlar oldu.”
Gerçek anlamdaki ilk konut projelerinin Meridyen Evleri olduğunu söyleyen Zengin, “Bu nedenle hiçbir masraftan kaçmadık. İki şeye çok önem verdik. Birincisi sağlamlık ki bu konuda çok iddialıyız. İkincisiyse kaliteli malzeme” diye konuştu. (Radikal)


    ETİKETLER:

    İstanbul