Merkez Bankası: Erdem Başçı'nın istifası söz konusu değil

Merkez Bankası: Erdem Başçı'nın istifası söz konusu değil
Merkez Bankası: Erdem Başçı'nın istifası söz konusu değil
Merkez Bankası Sözcüsü Yücel Yazar, TCMB Başkanı Erdem Başçı'nın görevinin başında olduğunu ve istifa ettiğine dair iddia ve söylentilerin gerçek dışı olduğunu söyledi.

RADİKAL - Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın istifa edeceği yönündeki söylentilerin ardından Merkez Bankası’dan bir açıklama geldi. Merkez Bankası Sözcüsü Yücel Yazar , TCMB Başkanı Erdem Başçı’nın görevinin başında olduğunu ve istifa ettiğine dair iddia ve söylentilerin gerçek dışı olduğunu söyledi. Genellikle olağan toplantılar dışında pek açıklama yapmayan Merkez Bankası böylece iki gün içinde Başçı’yla ilgili olarak iki açıklama yapmış oldu.

Yazar, "Başkan Başçı görevinin başındadır, iddia ve söylentiler gerçek dışıdır" dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın Çarşamba günü yaptığı konuşmada TCMB’yi ve Başçı’yı sert şekilde eleştirmesinin ardından piyasalarda Başçı’nın istifa edebileceği spekülasyonları TL ve TL cinsi varlıkların satış baskısı altında kalmasına neden oluyor. Açıklamada "Erdem Başçı görevinin başındadır. İstifa iddiaları ve söylemleri başındadır." denildi.

bigPara.com