Merkez Bankası: Erdem Başçı'nın istifası söz konusu değil

Merkez Bankası: Erdem Başçı'nın istifası söz konusu değil
Merkez Bankası: Erdem Başçı'nın istifası söz konusu değil
Merkez Bankası Sözcüsü Yücel Yazar, TCMB Başkanı Erdem Başçı'nın görevinin başında olduğunu ve istifa ettiğine dair iddia ve söylentilerin gerçek dışı olduğunu söyledi.

RADİKAL - Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın istifa edeceği yönündeki söylentilerin ardından Merkez Bankası’dan bir açıklama geldi. Merkez Bankası Sözcüsü Yücel Yazar , TCMB Başkanı Erdem Başçı’nın görevinin başında olduğunu ve istifa ettiğine dair iddia ve söylentilerin gerçek dışı olduğunu söyledi. Genellikle olağan toplantılar dışında pek açıklama yapmayan Merkez Bankası böylece iki gün içinde Başçı’yla ilgili olarak iki açıklama yapmış oldu.

Yazar, "Başkan Başçı görevinin başındadır, iddia ve söylentiler gerçek dışıdır" dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın Çarşamba günü yaptığı konuşmada TCMB’yi ve Başçı’yı sert şekilde eleştirmesinin ardından piyasalarda Başçı’nın istifa edebileceği spekülasyonları TL ve TL cinsi varlıkların satış baskısı altında kalmasına neden oluyor. Açıklamada "Erdem Başçı görevinin başındadır. İstifa iddiaları ve söylemleri başındadır." denildi.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/130262113026211

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Krize 5 kala - bizeke

  Söylenenler inandırıcı değil: Bu durumdayerinde kalsa Başkan görevini yapamaz. Ancak İstifası kriz getirir. Babacan da bu konuda olumlu katkı yapamadı. Başbakan da zor durumda Cumhurbaşkanı ile Merkez Başkanı arasında kaldı. Gerçekten zor bir durum var. Cumhurbaşkanının neden dolayı faizleri arttirmak için Merkezin üzerine yüklendiğini ekonomistler lütfen açıklasınlar. Zira neredeyse tamamına yakını bu şartlarla faizin artmasının doları yukarı çekeceğini bunu da enflasyıonu arttıracağını yalnız kapalı kapılar arkasında fısıldamakla kalıyorlar. Muhalefet partileri bir kez daha iktidara layık olmadıklarını ,bu konudaki fikirlerini söyleyememekle gösteriyorlar. Bu kadar önemli bir konuda ses çıkmamasını anlamak da mümkün değil.