'Merkez'in taşınması bir şey değiştirmez'

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Merkez Bankası'nın
İstanbul'a taşınması konusunda, "Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınması veya Ankara'da kalması bir şeyi değiştirmez" dedi.

MUĞLA - Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Merkez Bankası'nın
İstanbul'a taşınması konusunda, "Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınması veya Ankara'da kalması bir şeyi değiştirmez" dedi. Marmaris'te Edwards Mağazası'nın açılışını Torunlar Holding sahibi Aziz Torun ile birlikte yapan Koç gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemir ve reklamcı Nail Keçili'nin de katıldığı açılışta Koç, devalüasyon zamanında kriz yaşadıklarını ve birçok mağazayı kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi. Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınması konusuna da değinen Koç, şunları söyledi:
"Bugün dünyada bazı ülkelerde Merkez Bankası ya o ülkenin başkentinde ya da ekonominin ağırlıklı olduğu şehirlerde bulunuyor. Türkiye'de ekonomi ağırlıklı olarak İstanbul'da bulunuyor. Artık internet sistemi o kadar gelişti ki, nereye taşınırsa taşınsın sorun olmaz. Bu hükümetin vereceği bir karar. Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınması veya Ankara'da kalması bir şeyi değiştirmez."
'Sahilde yatanlara imreniyorum'
Rahmi Koç, "Bugüne kadar isteyip de yapamadığınız bir şey var mı?" sorusuna "İşi-gücü olmadan sahillerde bir tişört bir mayoyla yatıp kalkan insanlar var. Böyle hiçbir şeyi düşünmeyen insanlara o kadar imreniyorum ki. Bugüne kadar öyle bir fırsatım olmadı" yanıtını verdi.