Mersin'de cam işçileri açlık grevine başladı

Mersin'de cam işçileri açlık grevine başladı
Mersin'de cam işçileri açlık grevine başladı
Mersin'de Şişecam Fabrikası'nda bazı fırınların kapatıldığı gerekçesiyle işten çıkartılan cam işçileri açlık grevine başladı.

RADİKAL - Merkez Akdeniz İlçesi'nde bulunan Şişecam fabrikasında çalışırken işten çıkarılan 34 işçiden 20'si, yaklaşık 2 ay önce direniş çadırı kurup mücadele başlattı. Ancak bugüne kadar herhangi bir sonuç alamayan işçiler açlık grevine başladı.

Direniş çadırını pankart ve dövizlerle doldurarak dikkat çekmeye çalışan işçiler adına açıklama yapan İsmail Yılmaz, tekrar işlerine dönmek istediklerini söyledi. Yılmaz şöyle dedi.

"İşten çıkartıldığımız günden bu yana direniyoruz. Bu gün fabrikalarda bizim yerimize taşeron işçiler çalışıyor, fazla mesaiye kalıyor. Atölyelerde, makinalarda birer kişi eksik çalıştırılıyor. Biz 20 yıllık işçiyiz. Biz bu günden itibaren açlık grevine başlıyoruz. Taş yürekler yumuşasın, herkes ailesini, çocuğunu gözünün önüne getirsin diye. Biz bu yola 'Açlıktan ölmeyiz, biz bu yoldan dönmeyiz' diyerek çıktık. 'Ölmek var dönmek yok' diyerek çıktık."
DHA-İbrahim MAŞE

bigPara.com