'Meslek Lisesi, Memleket Meselesi' projesine ödül

'Meslek Lisesi, Memleket Meselesi' projesine ödül
'Meslek Lisesi, Memleket Meselesi' projesine ödül

Törene Koç Holding?den Gezgüç, Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanı Beyazıt ve Bilim İlaçtan Dilek Mete (soldan sağa) katıldı.

Koç Topluluğu'nun 'Meslek Lisesi Memleket Meselesi' projesi, En Başarılı Gönüllülük Projesi ödülüne layık görüldü

İSTANBUL - 2009 yılının En Başarılı Gönüllülük Projesi ödülüne, Koç Topluluğu tarafından başlatılan ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ projesi değer görüldü. Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Gönülden Ödüller’in Gönüllülük Programı kategorisinde ise Bilim İlaç A.Ş’nin, ‘Bilim İlaç Toplum Takımı’ Programı ile ödül kazandı.
 Açıklamada, 2009 yılının En Başarılı Gönüllülük Projesi ödülüne, Vehbi Koç Vakfı’nın desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Koç Holding tarafından başlatılan, mesleki-teknik eğitimin ülke ekonomisi açısından önemi konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratmayı, devletle iş dünyası arasında işbirliğinin tohumlarını atmayı, kalifiye işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunarak gençleri meslek eğitimine özendirmeyi amaçlayan Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi’nin layık bulunduğu kaydedildi. 2006 yılından itibaren hayata geçirilen Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi’nde, Koç Topluluğu çalışanları da gönüllü olarak katkı sağlıyor.

300 gönüllü Koç var
 Proje kapsamında 21 Koç Topluluğu şirketinden, 81 ilde yaşayan 300’ü aşkın gönüllü ‘Meslek Lisesi Koçu’na, her sene İstanbul’da gönüllülük ve motivasyon eğitimleri veriliyor. Yüzde 75’i meslek lisesi mezunu olan koçlar proje bursiyerlerin seçimi, kişisel gelişimleri için koçluk yapılması, okul başarılarının takip edilmesi, staja yerleştirilmesi ve istihdamı için imkânların araştırılmasıyla ilgileniyor. Koç Holding, projeye gönüllü olarak destek veren çalışanları için ‘maddi olmayan ödüllendirme’ mekanizmaları yaratarak, projenin olabildiğince geniş bir kitle tarafından sahiplenilmesinin yolunu açıyor. (Radikal)