Metal işçileri sözleşmeye hazır

Metal işçileri sözleşmeye hazır
Metal işçileri sözleşmeye hazır

DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal İş Başkanı Adnan Serdaroğlu canlı yazıişlerine katıldı.

DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal İş Başkanı Adnan Serdaroğlu dün ‘canlı yazıişleri’nin konuğuydu. Sendikalaşma sorunları, metal sözleşmeleri, taşeronluk uygulamaları ve işçilerle ilgili konuların tartışıldığı ‘canlı yazıişleri’nde Serdaroğlu’na özellikle Bosch ve Renault hakkında yaşanan sorunlarla ilgili sorular yöneltildi. Serdaroğlu yeni başlayacak metal sektöründeki toplu iş sözleşmeleri için ise tüm hazırlıkların yapıldığını ve gerekirse yeniden greve çıkabileceklerini belirtti.
Renault’da işlerin iyi gitmediğini ifade eden Serdaroğlu, özellikle Fransa’dan Renault’nun merkez yönetimine ve buradaki Türkiye yönetimine yazılan yazılarda işçileri mağdur edecek uygulamaların bir an önce sonuçlanmasının talep edildiğini söyledi. Serdaroğlu, “Gönderilen yazılarda yapılan işin protesto eylemi olduğu ve bunun karşılığında da işçi atılmasının uluslararası anlaşmalar ve Renault felsefesine uygun olmadığı belirtildi” diye konuştu.
Bosh’ta ise yetkinin henüz alınmış olmadığını dile getiren Serdaroğlu “Biz oradaki tüm işçi arkadaşlarımızın hakkını almaya çalışacağız. Bunun için Avrupa İş Konseyi’nden referandum talep ettik” dedi. ( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com